Női röpi NB I: a Vasas simán, a Nyíregyháza nagy csatában nyert

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2017.03.12. 19:56
Négy vasárnapi mérkőzéssel zárult a női NB I alapszakasza. A Vasas magabiztosan legyőzte az UTE-t, a Nyíregyháza viszont megszenvedett az MTK otthonában. A Jászberénynek is voltak nehéz pillanatai Budaörsön, a Palota pedig az első szettjét nyerte, de végül a TFSE győzött. Kialakult a negyeddöntők párosítása is.

NŐI RÖPLABDA NB I, ALAPSZAKASZ NŐI RÖPLABDA NB I, ALAPSZAKASZ

UTE–Vasas Óbuda 0:3 (–15, –19, –19)
Budapest, Megyeri út, 300 néző. V: Mezei, Halász.
UTE: Ancsin 2, Miklai 10, Nagy V. 3, Dégi 4, Varbanova 8, Headen 7. Csere: Kötél D. (liberó), Háfra 4, Hajós 2, Bezsandolszka 3. Vezetőedző: Valics György.
Vasas: Sklar 16, Szedmák 3, Németh A. 13, Rountree 18, Hardy 4, Kontura 3. Csere: Lévai (liberó). Vezetőedző: Jókay Zoltán
Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:8, 12:16, 14:21. II. játszma: 4:8, 10:16, 17:21. III. játszma: 5:8, 14:16, 17:21.
Valics György: – Sajnos csak fellángolásaink voltak a mérkőzésen, de ez szettnyerésre nem volt elég a Vasas ellen. Most már inkább a rájátszásra készültünk, ezért különböző felállásokat próbáltam ki.
Jókay Zoltán: – Szépen, összeszedetten játszottunk, főleg a blokkvédekezésünk volt ma kiemelkedő. Túl vagyunk a bajnokság első szakaszán, és amit szerettünk volna elérni, az sikerült is. Természetesen jó volna a végén nyerni, de most még a Kaposvár elleni negyeddöntőre koncentrálunk.

Palota RSC–TFSE 1:3 (–18, –19, 23, –17)
Budapest, Sződliget utca, 50 néző. V: Csizmarik, Bodrogi.
Palota: Bodnár 1, Oláh 9, Nyuka 12, Balczó 2, Király 5, Szelle 13. Csere: Hadnagy B. 1 (liberó), Lászlop 14. Vezetőedző: Fekete Krisztina.
TFSE: Neizer 4, Tóth E. 15, Molnár A. 14, Bertók 9, Ostorházi 23, Hegedűs 11. Csere: Dobrovits (liberó), Nagy M. Megbízott edző: Bóta Enikő.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:4, 5:8, 9:16, 10:19, 18:22. II. játszma: 4:8, 7:16, 13:16, 15:20, 19:24. III. játszma: 2:5, 8:7, 10:7, 10:11, 14:12, 15:19, 23:20. 24:22. IV. játszma: 6:8, 7:11, 10:12, 11:16, 16:24.
Fekete Krisztina: – Gratulálok a csapatnak a szettnyeréshez. Végre megtört a jég, ugyan jó lett volna nagyobb darabot leszakítani, de így sem lehetek elégedetlen. A mostani játszmanyerésből építkezve készülünk a rájátszásra.
Bóta Enikő: – Gratulálok mindkét csapatnak, nagyon küzdelmes és izgalmas találkozót játszottunk. A taktikánkat ezúttal a centertámadásokra építettük, s végül ezzel nyertük meg a találkozót.

Budaörsi DSE–Jászberényi RK 0:3 (-22, -22, -11)
Budaörs, 100 néző. V: Vígh A., Farkas L.
Budaörs:Szabó L., Rácz, Vezsenyi, Horuczi, Imreh, Antal.Cserék:Szabó D. (liberó), Farkas, Szoboszlai, Boller, Selmeczi.Megbízott edző:Ratimorszky Károly.
Jászberény:Fernandez Conde, Takács B., Gardovic, Slijepcevic, Pintér A., Bleicher R.Csere:Ivkovic (liberó), Fábián, Harmath, Lékó, Halla.Vezetőedző:Branislav Franic.
Ratimorszky Károly:– A mérkőzés elején remekül játszottak a lányok, akár szettet is rabolhattunk volna, ha hiszünk egy kicsit jobban önmagunkban. Gratulálok a Jászberénynek a győzelemhez.
Branislav Franic: – Az első két szettben nem találtuk az ellenszert, döcögött a játékunk a Budaörs ellen, a harmadik szettben alkalmazkodtunk a körülményekhez, így győzni tudtunk.

MTK Budapest–Fatum-Nyíregyháza 2:3 (21, -18, 15, –15, –13)
Budapest, Szamos utca, 200 néző. V: Jámbor T., Suba I.
MTK:Szűcs K., Lakatos, Hackl, Lutter L., Pap O., Petőváry.Csere:Nagy F. (liberó), Lesi, Timár, Horváth Z., Zolnai.Vezetőedző:Alberto Salomoni.
Nyíregyháza:G. Franchesco, Valdez, Kalotai, Villám, Szombathelyi, Vacsi.Csere:I. Franchesco (liberó), Sitku, Kundrák, Andrejkovics, Leidgeb.Vezetőedző:Horváth András.
Alberto Salomoni: – Teljes mértékben elégedett vagyok a csapat teljesítményével, a kaposvári vereség után ez előrelépés, ez a rájátszásra jó előjel lehet. Ezt a mérkőzést a vendégek idegenlégiósai döntötték el.
Horváth András: – Nehezebben alakult, mint ahogyan terveztük. Egy kicsit fásultan érkeztünk erre az összecsapásra, hiszen szinte nem volt tétje a mérkőzésnek. Gyengébben játszottunk, mint amire képesek vagyunk, de a szívünk a helyén volt, ennek köszönhető a sikerünk.