Női röpi NB I: a Nyíregyháza egyenlített az elődöntőben

2017.04.07. 19:38
Hazai pályán egyenlített a Fatum Nyíregyháza a Vasas Óbuda ellen a női röplabda-bajnokság elődöntőjében, így az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc 1–1-re áll. A szabolcsiak másfél órás csata végén 3:1 arányban bizonyultak jobbnak – ebben az évadban először múlták felül egyik legnagyobb riválisukat.

Az első játszma magabiztos hazai, a második pedig sima vendégsikerrel ért véget, és nagy kérdés volt, hogy a folytatásban melyik csapat teljesít majd jobban a pályán.

A harmadik szett a jó fővárosi kezdés ellenére a Nyíregyháza győzelmével zárult, a negyedik játékrész sorsa pedig csak a hajrában, 21:21 után dőlt el a Fatum javára. Kalotai juttatta meccslabdához csapatát, Villám pedig pontot tett a mérkőzés végére. Németh Anettet térdsérülése miatt le kellett cserélni.

A harmadik mérkőzést hétfőn játsszák Budapesten.

A másik ágon a címvédő Békéscsaba összesítésben 2–0-ra vezet a Jászberény ellen.

NŐI RÖPLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
Fatum Nyíregyháza–Vasas Óbuda 3:1 (16, –21, 19, 21)
Nyíregyháza, 600
néző. V.: Bátkai-Katona, Horváth M.
Nyíregyháza: G. Francesco 9, Vacsi 6, Szombathelyi Sz. 6, Villám 16, Kalotai 10, Valdez 22. Csere: Tóth F. (liberó), Fernandez 5, Kundrák. Vezetőedző: Horváth András.
Vasas: Pekárik 5, Németh A. 12, Kountoura 1, Rountree 5, Hardy 9, Sklar 13. Csere: Lévai (liberó), Török 7, Szedmák 3, Kiss G., Durst. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 1–1.
Horváth András:
– Ez egy fontos mérkőzés volt, mentálisan nagyon fel kellett rá készülnünk. Örülünk a győzelemnek, de már a folytatásra összpontosítunk. Németh Anettnek jobbulást kívánunk.
Jókay Zoltán: – Sok hibával játszottunk sajnos, és ez döntőnek bizonyult a mai mérkőzésen. Ráadásul, amikor a negyedik szettben lehetőségünk lett volna a javításra, a legrosszabb pillanatokban rontottunk. Ezzel a játékkal nem érdemeltünk győzelmet, össze kell szedni magunkat a folytatásra.

A 9–11. HELYÉRT
TFSE–Budaörsi DSE 1:3
(–17, 16, –21, –16)
Budapest, Győri út, 50 néző. V: Nagy L., Éva.
TFSE: Neizer 3, Nagy M. 4, Molnár A. 5, Benkó 18, Hegedűs 15, Ostorházi 7. Csere: Dobrovits (liberó), Herczeg, Karácsonyi. Megbízott edző: Bóta Enikő.
Budaörs: Szabó L. 5, Vezsenyi 28, Imreh 6, Horuczi 12, Rácz 8, Szoboszlai 4. Csere: Szabó D. (liberó), Boller, Farkas E., Selmeczi. Megbízott edző: Balogh István.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 7:7, 7:12, 9:16, 15:18, 16:24. II. játszma: 3:8, 8:8, 9:12, 19:13, 24:16. III. játszma: 5:8, 10:9, 12:14, 16:15, 21:24. IV. játszma: 6:4, 7:8, 12:18, 15:18, 16:24.
Bóta Enikő:
- Alacsony színvonalú játék mellett borzasztó hibákat vétettünk. Ugyan egyes időszakokban működött a csapatjáték, de ezek sajnos csak felvillanások voltak.
Balogh István: - A mai győzelmet a kórházban lévő Ratimorszky Károlynak ajánljuk. Igyekeztünk alaposan felkészülni a TF-ből, de mindkét csapatnak komoly hiányzói voltak. Úgy gondolom, hogy nekünk sikerült jobban pótolnunk őket.

HÉTVÉGE PROGRAMJA:
Április 8., szombat
14:00 1. MCM Diamant Kaposvári Egyetem – UTE (női NB I, 5-8. helyért, 2. mérkőzés)
17:00 MTK Budapest – Penta Gödöllői RC (női NB I, 5-8. helyért, 1. mérkőzés)
17:00 Budaörs – Palota RSC (női NB I, alsóház); Budapest, Győri út