Női röpi: veresége ellenére a Vasas az alapszakaszelső

MTI MTIMTI MTI
2019.03.07. 22:20
A Vasas Óbuda 3:2-re kikapott a Nyíregyháza vendégeként a női röplabda Extraliga csütörtöki mérkőzésén, ám pontszerzésével biztosította az alapszakasz megnyerését.

Ezzel kialakult az elődöntő párosítása is: a Vasas az Újpesttel, a Nyíregyháza pedig a címvédő Békéscsabával találkozik, előbbiek pályaelőnyével. Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharcok március 23-án kezdődnek.

RÖPLABDA
NŐI EXTRALIGA
Fatum Nyíregyháza–Vasas Óbuda 3:2 (20, –19, –23, 13, 9)
Nyíregyháza, 600 néző. V: Adler, Tillmann.
FATUM: G. Francesco 1, Matics 14, Kalicsanyin 13, Varga E. 14, Brisebois 19, White 10. Csere: Tóth F. (liberó), Szabó L. 1, Ancsin, Mayfield. Vezetőedző: Hollósy László.
VASAS: Ana Tiemi 6, Török 9, Da Silva 7, Kostelanská 20, Dékány 15, Abdulazimova 6. Csere: Bozicevic, Juhár (liberók), Mihály 1, Villám L. 1, Durst A. 1, Ambrosio 2. Vezetőedző: Jakub Głuszak.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:13, 21:15, 24:18. II. játszma: 8:5, 15:16, 17:21, 19:24. III. játszma: 8:6, 16:11, 21:16, 23:23. IV. játszma: 8:3, 16:5, 21:12, 24:13. V. játszma: 5:2, 8:3, 12:8, 14:9.
Hollósy László:
– Kicsit dühös vagyok, mert a harmadik játszmát ötpontos előnyből meg kellett volna nyerni, de kikaptunk, mert taktikai fegyelmezetlenségeket követtünk el. Mi nyertük a legtöbb mérkőzést, de nem mi nyertük az alapszakaszt, de gratulálok mindkét csapatnak.
Jakub Gluszak: – Elégedettek vagyunk, hogy megnyertük az alapszakaszt. Van még ugyan egy mérkőzés az alapszakaszból, de most már elkezdünk a rájátszásra készülni. Most két nap pihenőt kapnak a lányok, mert ez a meccs sokat kivett a lányokból mentálisan is.

Az állás: 1. Vasas Óbuda 48 pont/19 mérkőzés, 2. Fatum Nyíregyháza 43/19, 3. Swietelsky-Békéscsabai RSE 39/19, 4. Újpesti TE 29/20, 5. Jászberény VT 12/19, 6. Haladás 3/20