Női röpi Extraliga: hatalmas csatát nyert meg a Békéscsaba

R. E. B./MTIR. E. B./MTI
2019.10.18. 22:22
A címvédő Vasas ötszettes küzdelem végén maradt alul a vendég Békéscsabával szemben a női röplabda Extraliga pénteki mérkőzésén.
A GALÉRIA MEGNYITÁSÁHOZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotók: Török Attila)

A vendégek az első és a harmadik szett után is előnybe kerültek a rangadón, a házigazdák előbb óriási küzdelemben, majd rendkívül könnyedén megnyert szettel egyenlítettek.

A döntő játszmában a Békéscsaba volt a kezdeményezőbb, míg a Vasas igyekezett lőtávolon belül maradni. Ez azonban kevésnek bizonyult, így a vendégek nyerték a rangadót.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA
VASAS ÓBUDA
BÉKÉSCSABAI RÖPLABDA SE 2:3 (–23, 30, –19, 8, –10)
Folyondár utca, 300 néző. V: Ujházi, Mezőffy
VASAS: Török K. 12, Kalicsanin 5, Kjelstrup 3, DÉKÁNY 14, ABDÜLAZIMOVA 12, TIEMI 6. Csere: Juhár (liberó), Villám L. 13, Gyimes 2, Kostelanská 18. Edző: Jakub Gluszak
BÉKÉSCSABA: Glemboczki 7, PEKÁRIK 12, Dapic 10, KLARIC 32, BODNÁR 13, Evans 4. Csere: MOLCSÁNYI (liberó), Bodovics, Fábián 1, Szedmák. Edző: Vasja Samec Lipicer
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:2, 6:3, 9:12, 13:16, 15:19, 19:19, 21:20, 22:24. 2. játszma: 4:0, 8:4, 12:11, 13:14, 16:18, 22:20, 24:22, 24:25, 29:30. 3. játszma: 3:4, 5:10, 11:16, 19:24. 4. játszma: 7:0, 13:3, 20:5, 24:7. 5. játszma: 1:4, 4:9, 6:11, 8:12, 10:14
Jakub Gluszak: – A támadásunk hatékonyságán és a kritikus helyzetek megoldásán múlt a siker. Amikor hozzád hozzád hasonló erősségű ellenféllel játszol, apróságok döntenek. A Békéscsaba nagyon jól, nagy szívvel röplabdázott. A negyedik szett amolyan baleset volt, tudtam, hogy az ötödik játszmában visszajönnek. Nem játszottunk jól, de a gyorsan tovább kell lépnünk, és felkészülni a szerdai Bajnokok Liga-meccsre.
Vasja Samec Lipicer: – Az igazi intenzív és minőségi játékot az első három játszma hozta, aztán a negyedikben a Vasas remekelt. Az ötödik szettben remekül kezdtünk, mondtam a lányoknak, ne foglalkozzunk az előzővel, higgadtak maradtunk. A Vasas remek ellenfél volt, erős csapattal és nagy kerettel. Ha nem nyertünk volna, akkor is elégedett lennék az első három szettel, de pszichológiailag sokat jelent a siker.