Női röpi Extraliga: hatalmas csata után nyíregyházi előny az elődöntőben

2019.04.04. 22:59
A kupagyőztes Nyíregyháza hazai pályán hatalmas csatában, 146 perces mérkőzésen 3:2-re legyőzte a címvédő Békéscsabát a női röplabda Extraliga elődöntőjének harmadik, csütörtöki mérkőzésén.

A Békéscsaba szombaton sorozatban hat vereség után a szezonban először nyert a Nyíregyháza ellen, így a csapatok 1:1-ről várták a harmadik összecsapást.

Az első játszmát a stabilabban fogadó és ebből magabiztosabban támadó címvédő BRSE végig vezetve nyerte. A második szett sokáig fej fej melletti küzdelmet hozott, és bár a vendégek a hajrában közel kerültek a szettgyőzelemhez, 21:23 után egyenlítettek a hazaiak.

A harmadik felvonás ismét a címvédő fölényét hozta: a montenegrói Tatjana Bokan vezette Békéscsaba ezúttal is végig vezetett, így másfél óra után ismét előnybe került. A negyedik etapban 7:3-nál a két vezetőedző, a román Bogdan Paul (BRSE) és Hollósy László összeszólalkozott egymással az oldalvonal mellett, aminek következtében a játékvezető előbbit kizárta a szettből, így ő csak a büntetőszékről követhette figyelemmel a játszmát, amiben a vendégek sokkal többet rontottak, mint azt megelőzően, így kupagyőztes nyírségiek simán egyenlítettek, és 123 perc után következhetett az ötödik szett.

A döntő játszmában a vendégek és a hazaiak is vezettek, végül hatalmas küzdelem után a 27 pontos Danielle Brisebois támadásával a Nyíregyháza került egy lépéssel közelebb a fináléhoz.

A párharc negyedik mérkőzését jövő szerdán rendezik Békéscsabán. A másik elődöntőben a Vasas 2–0-ra vezet az Újpest ellen.

RÖPLABDA
NŐI EXTRALIGA
ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
Fatum-Nyíregyháza–Swietelsky-Békéscsaba RSE 3:2 (–20, 24, –22, 19, 12)

Nyíregyháza, 1200 néző. V: Tillmann, Vári.
NYÍREGYHÁZA: Matics 14, Kalicsanyin 10, Varga E. 17, Brisebois 27, White 5, G. Francesco 6. Csere: Tóth F. (liberó), Ancsin, Szabó L., Mayfield Vezetőedző: Hollósy László.
BRSE: Bodovics 7, Perovics 23, Ivanovics 13, Medics 8, Tálas 4, Bokan 24. Csere: Molcsányi (liberó), Glemboczki, Mlinar 1, Bodnár. Vezetőedző: Bogdan Paul.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:2, 4:4, 5:10, 9:11, 12:13, 13:18, 16:18, 17:22, 20:24. II. játszma: 4:1, 5:5, 6:7, 8:11, 12:13, 14:14, 14:17, 20:20, 20:22, 24:23. III. játszma: 2:6, 5:6, 5:8, 8:8, 10:15, 13:20, 17:21, 20:22, 21:24. IV. játszma: 4:2, 7:3, 8:8, 12:9, 16:12, 19:13, 21:17, 24:19. V. játszma: 2:5, 6:5, 6:8, 11:9, 14:11.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1,
a Nyíregyháza javára
Hollósy László:
– Drámai meccs volt, a végén egy kicsit jobban oda tudtunk koncentrálni. Csak egy lépés, de nagyon fontos lépés volt a döntő felé. Ha ma kikaptunk volna, akkor biztosan nem nyernénk Békéscsabán, így viszont rajtuk van a teher, mert győzelmi kényszerben vannak, ez pedig már mentális csata.
Bogdan Paul: – Szinte minden játszmát jól kezdtünk, de aztán jöttek a hibák. Az ötödik játszmában kétpontos vezetésünk után többször is rontottunk, és ez nagyon sokba került.