Női röpi Extraliga: a Nyíregyháza 0:2-ről nyert az Újpest ellen

MTI MTIMTI MTI
2018.04.01. 20:33
A címvédő Békéscsaba házigazdaként 3:1-re legyőzte a Jászberényt a női röplabda Extraliga elődöntőjének első, vasárnapi mérkőzésén.

RÖPLABDA
Női Extraliga
Elődöntő, első mérkőzés

Linamar-Békéscsabai RSE–Jászberény VT 3:1 (13, 22, –24, 21)
Békéscsaba, 1400 néző. V.: Halász T., Tillmann.
BRSE: Ludmán 4, Bodnár 17, Fresco 18, Mlinar 17, Dobi 3, Kosekova 5. Csere: Molcsányi (liberó), Pekárik 2. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.
Jászberény: Genesis 15, Pintér A. 7, Adamenya 1, Miklai 23, Ivonkina 6, Bleicher N. 4. Csere: Lékó (liberó), Bertók, Borsos. Vezetőedző: Deme Gábor.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:6, 21:11. II. játszma: 8:6, 16:13, 21:17. III. játszma: 8:3, 16:15, 18:21. IV. játszma: 8:5, 16:9, 21:16.RÖPLABDA

Kormos Mihály:
A mérkőzés elején betartották a lányok a megbeszélteket, olvastuk ellenfelünk játékát. Aztán csökkent a koncentráció és visszaesett teljesítményünk. Csütörtökön győzni megyünk Jászberénybe!
Deme Gábor: Kétarcú volt a játékunk, az első szettben úgy játszott a csapat, amelyik nincs is itt. A második játékrésztől elkezdtük hinni, hogy akár nyerhetünk is. Több volt ebben a mérkőzésben, otthon igyekszünk javítani.

A párharc az egyik csapat harmadik győzelméig tart, a második meccset csütörtökön játsszák Jászberényben.

Újpesti TE–Fatum-Nyíregyháza 2:3 (26, 22, –18, –19, –14)
Budapest, Megyeri út, 400 néző. V: Horváth M., Ujházi
UTE: Bleicher R. 4, Da Silva 9, Bezsandolszka 10, Bosio 11, Hiruela 22, Cross 8. Csere: Kötél D. (liberó), Szűcs K. 7, Ancsin 1, Dégi 1. Vezetőedző: Horacio Bastit.
NYÍREGYHÁZA: G. Francesco 6, Matics 12, Kalotai 9, Valdez 28, Fernandez 14, Kalicsanyin 10. Csere: Tóth F. (liberó), Varga E. 1, Kotormán, Villám L. 1, Rutarová 1. Vezetőedző: Hollósy László.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:15, 18:21. II. játszma: 4:8, 12:16, 19:21. III. játszma: 3:8, 12:16, 18:21. IV. játszma: 5:8, 11:16, 17:21. V. játszma: 3:5, 9:10, 10:12.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcában a Nyíregyháza vezet 1–0-ra.

Horacio Bastit:
– Nagyon nehéz meccs volt, támadásban túl sok hibát követtünk el. Általában a szervában erősebbek vagyunk, mint a Nyíregyháza, ma viszont hasonló szinten nyitottunk, ilyen kis különbségű mérkőzésen ez sokat számított.
Hollósy László: – Elég izgalmas mérkőzést vívtunk. Az elején kisebb idegesség érződött rajtunk, a második játszmában nagy különbséget adtunk le, de büszke vagyok a csapatra, nemcsak a siker miatt, hanem mert megmutatták a lányok, hogy tudnak küzdeni, hiszen hátrányból álltak fel.