Női röpi El: szoros magyar vereség a horvátoktól

MTI MTIMTI MTI
2019.06.08. 18:54
A magyar női röplabda-válogatott szombaton nagy csatában 3:2-re kikapott a vendég horvát csapattól Kaposváron az Európa-liga Arany-divíziójának negyedik fordulójában. A múlt hónapban átadott új Kaposvár Arénában ez volt az első hivatalos sportesemény. A belga Jan De Brandt irányította, két-két győzelemmel és vereséggel álló nemzeti együttes jövő szerdán Grazban az osztrákok vendége lesz.

A tavaly ezüstérmes, az augusztusi, részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságra készülő magyar válogatott bő keretéből ezúttal Bleicher Réka, Pallag Ágnes és Pintér Andrea maradt ki. A magyarok az első fordulóban 3:1-re nyertek a franciák ellen Nyíregyházán, a második körben ugyanilyen arányban kikaptak a horvátok vendégeként Varasdon, majd ismét egy franciák elleni 3:1-es diadal következett, ezúttal idegenben.

A magyar válogatott rendkívül pontatlan játékkal kezdett, sem nyitásfogadásban, sem a támadások befejezésében nem tudta felvenni a versenyt riválisával. A BL-döntős olasz Conglieanótól az orosz Dinamo Kazanyba szerződő Samanta Fabris vezérelte vendégek könnyedén nyerték meg az első szettet.

A második felvonásra nyitásfogadásban sokat javult a magyar csapat teljesítménye, ebből pedig Szakmáry Gréta és Bokorné Liliom Rita is remek pontokat szerzett. Bár a horvát csapat blokkban jobban teljesített, De Brandt együttese végig vezetve egyenlített.

A harmadik játszma első harmadában jól tartotta magát a hazai együttes, ám 11:10 után sorozatban követte el a hibákat, az ekkor összeszedett ötpontos hátrányt pedig már nem tudta ledolgozni a csapat, a horvátok az elmúlt két szezonban Békéscsabán légióskodó Lucija Mlinar ponterős játékának is köszönhetően ismét magukhoz ragadták a vezetést.

A negyedik etapot az addig csereként is igen eredményesen játszó Németh Anettel kezdte a vendéglátó, s az ő pontjaival sokáig tartotta is néhány pontos előnyét a magyar válogatott. A hajrá előtt Fabris 22. pontjával egyenlítettek a horvátok, de a hazaiak az utolsó labdameneteket hibátlanul hozták le, így ismét egyenlítettek.

A rövidített felvonás első labdameneteiben még a magyarok álltak jobban, ezt követően azonban végig a horvátok akarata érvényesült, akik a varasdi összecsapás után ismét legyőzték a magyarokat, ezúttal 147 perces mérkőzésen. A két csapat az augusztusi Európa-bajnokságon is azonos csoportban szerepel majd.

Az El-ben három csoportban zajlanak a küzdelmek, a kvartettek első helyezettjei csatlakoznak a házigazda horvát válogatotthoz a június 21–22-i varasdi négyes döntőben. Amennyiben a B-csoportot a horvát együttes nyeri, akkor a három csoport legjobb másodikja kerül még elődöntőbe.

NŐI EURÓPA-LIGA
ARANY DIVÍZIÓ, B-CSOPORT
4. FORDULÓ

Magyarország–Horvátország 2:3 (–16, 20, –22, 23, –10)
Kaposvár, 1000 néző. V: Vinaliev (bolgár), Ujházi (magyar)
MAGYARORSZÁG: Sándor, Nagy E. 8, Bokorné Liliom 9, Szakmáry 16, Pekárik 7, Tálas 4. Csere: Molcsányi (liberó), Török 1, Cicic, Németh A. 14, Dékány 7, Miklai. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt
HORVÁTORSZÁG: Mlinar 17, Butigan 7, Fabris 26, Klaric 16, Dumancic 10, Deak 4. Csere: Sain (liberó), Stimac 1, Luketic 1, Strunjak 1. Szövetségi kapitány: Daniele Santarelli
Az eredmény alakulása: I. játszma: 0:3, 2:7, 6:14, 7:16, 9:19, 13:20, 16:22, 16:24. II. játszma: 3:0, 10:4, 13:10, 16:10, 16:14, 20:16, 22:20, 24:20. III. játszma: 4:6, 8:7, 10:15, 13:15, 15:22, 20:22, 22:24. IV. játszma: 5:1, 6:5, 10:6, 13:12, 15:12, 15:14, 18:15, 18:17, 21:18, 22:23, 24:23. V. játszma: 4:1, 5:6, 6:8, 7:10, 10:14

Jan De Brandt: – Jól küzdött a csapat, partiban is voltunk a horvátokkal, de nem volt szerencsénk, gondolok itt Sándor Reni meccs előtti sérülésére. Nincs mit tenni, megyünk tovább, megpróbáljuk legyőzni kétszer az osztrákokat, aztán meglátjuk, hogy ez mire lesz elég.
Daniele Santarelli: – Nem volt szép meccs, de nagyon harcos volt. Mindkét csapat elég sokat hibázott, védekezésben voltunk jobbak, mint a magyarok. Most még lehet kísérletezni, de abban biztos vagyok, hogy az augusztusi Eb-mérkőzés teljesen más lesz, mint a mostani.

Az állás: 1. Horvátország 10 pont/4 mérkőzés, 2. Magyarország 7/4, 3. Ausztria 3/3, 4. Franciaország 1/3