Női röpi Challenge-kupa: a Vasas bejutott a nyolcaddöntőbe

MTI MTIMTI MTI
2018.01.11. 21:43
A Vasas Óbuda hazai pályán 3:2-re legyőzte a liechtensteini VBC Galina Schaan csapatát a női röplabda Challenge-kupa első fordulójának csütörtöki visszavágóján, és kettős sikerrel jutott tovább a nyolcaddöntőbe.

A magyar együttes bosnyák légiósa, Verica Simic, illetve a vendégek portugál játékosa, Nuria Lopes da Silva is húsz pontot ütött, ezzel ők lettek a mezőny legeredményesebb tagjai a 2 óra 12 perces mérkőzésen.

A Vasas a nyolcaddöntőben a francia Nantes VB csapatával találkozik.

RÖPLABDA
Női Challenge-kupa
1. forduló, visszavágó (a 16 közé jutásért)
Vasas Óbuda–VBC Galina Schaan (liechtensteini) 3:2 (–20, 19, 18, –18, 12)

Budapest, Angyalföldi Sportcentrum, 250 néző. V: Petrovics (szerb), Penkov (bolgár).
VASAS: Vietti 1, Török 12, Bodovics 7, Simic 20, Kostelanská 11, Haneline 9. Csere: Juhár, Kiss G. (liberók), Durst 1, Cappelli 2, Papp O. 2, Ambrosio, Mihály 1. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
SCHAAN: Chrtianska 12, Lopes da Silva 20, Hudson 10, Klaric 14, Härtner 1, Grétarsdóttir 19. Csere: Mandelbaum (liberó), Degiacomi 5, Schnyder, Tijkorte, Jehle. Vezetőedző: Marc Demmer.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 11:13, 14:16, 16:21, 20:24. II. játszma: 3:5, 8:7, 16:13, 18:14, 22:17, 24:19. III. játszma: 8:6, 11:8, 16:9, 22:13, 24:15. IV. játszma: 1:5, 4:8, 6:13, 11:16, 12:18, 14:22, 17:24. V. játszma: 6:3, 9:5, 11:10, 14:11.

Jókay Zoltán:
– A legutóbbi meccsünkhöz képest ez hatalmas előrelépés volt. A kezdeti görcs után szerencsére magához tért a csapat és kiharcolta a továbbjutást. Annak pedig külön örülök, hogy a végén a cserejátékosok a győzelmet is megszerezték, mert ez fontos volt.
Marc Demmer: – Sajnos ugyanaz történt velünk, mint az első mérkőzésen: hiába játszottunk jól, és nyertük meg az első játszmát, ezt követően a Vasas ránk tudta erőltetni az akaratát. Azért jó lett volna végül nyerni...

Továbbjutott: a Vasas kettős győzelemmel, 6:3-as játszmaaránnyal