Női röpi CEV-kupa: a Nyíregyháza kikapott Franciaországban

MTI MTIMTI MTI
2018.12.18. 22:04
A Fatum Nyíregyháza 3:1-re kikapott a francia ASPTT Mulhouse vendégeként a női röplabda CEV Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén kedden.

Az előző körben a svájci Düdingent búcsúztató Magyar Kupa-győztes nyíregyháziak legeredményesebb játékosa Varga Elizabet-Lenke volt 17 ponttal.

A nyolcaddöntő visszavágója január 23-án lesz a szabolcsi megyeszékhelyen.

A sorozatban még a bajnok Békéscsaba érdekelt, amely csütörtökön, ugyancsak idegenben kezdi a svájci Pfeffingen elleni párharcot.

NŐI RÖPLABDA CEV-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

ASPTT Mulhouse VB (francia)–Fatum Nyíregyháza 3:1 (19, 20, –21, 19)
Mulhouse, 1500 néző. V: Kovacevic (montenegrói), Ormonde (portugál).
Mulhouse: Michel 6, Papafotiou 3, Snyder 10, Trach 14, Spelman 20, Frantti 14. Csere: Soldner (liberó), Jeanpierre, Olinga-Andela 4, Santos Perez. Vezetőedző: Magali Magail.
Fatum: G. Francesco 3, O. Medics 3, Kalicsanyin 6, Varga E. 17, Brisebois 16, White 12. Csere: Tóth F. (liberó), Szabó L. 3, Matics 5, Ancsin. Vezetőedző: Hollósy László.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:4, 11:6, 13:11, 17:13, 21:15, 24:18. II. játszma: 3:2, 6:3, 12:11, 18:19, 24:19. III. játszma: 3:3, 7:5, 8:11, 9:15, 14:16, 18:18, 19:24. IV. játszma: 3:2, 7:4, 8:7, 14:8, 17:9, 24:19.
Hollósy László:
– A francia bajnokság topcsapata volt az ellenfelünk, ám egyáltalán nem játszottunk alárendelt szerepet. Van némi hiányérzetem a meccs miatt, hiszen akár még egy játszmát elcsíphettünk volna, ám fontos, hogy az legyen a tanulság: nem verhetetlen az ellenfél. Ütőerőben volt erősebb a rivális, tőlünk pedig stabilabb játékra van szükség a visszavágón, amelyen van keresnivalónk.