Férfi röplabda NB I: óriási csatában nyert a Pécs

2017.10.08. 20:41
A Pécs fordulatos és izgalmas mérkőzésen öt szettben győzött a vendég MAFC ellen a férfi röplabda NB I alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

FÉRFI RÖPLABDA NB I
MÁV Előre SC–HÉP-Kecskeméti RC 0:3 (–12, –15, –15)
Székesfehérvár, 200
néző. V.: Kiss Z., Szabó Zs.
MÁV: Náhol 1, Németh Zs. 8, Stefanovics 6, Nagy B. 7, Neukum 6, Halász 2. Csere: Nagy Á., Takács (liberók). Vezetőedző: Németh Ödön.
Kecskemét: Szabó M. 9, Török R. 1, Kunnert 8, Gacs 9, Kovács Z. 13, Krupánszki 12. Csere: Deák (liberó), Vocskó 1, Pesti. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:8, 10:16, 12:21. II. játszma: 7:8, 10:16, 12:21. III. játszma: 8:5, 14:16, 15:21.

MESTERMÉRLEG:
Németh Ödön:
Ebben a felállásban is mindent megtettünk azért, hogy megnehezítsük ellenfelünk dolgát. Tóth András betegség, Damsits László pedig sérülés miatt nem léphetett pályára. Küzdöttek a fiúk, amennyire tudtak, bátran röplabdáztak. Olyan ellenféllel játszottunk, amely egyértelműen más szintet képvisel, és ez meglátszott a játék képén is. Gratulálok a Kecskemétnek a győzelemhez.

Sasa Nedeljkovic: A végeredmény nem tükrözi hűen a látottakat. Nem volt ez annyira sima mérkőzés: a fehérváriak kihozták magukból, amit tudnak, nekünk pedig küzdenünk kellett a győzelemért. Külön örülök annak, hogy visszaköszöntek a pályán azok a taktikai elemek, amelyeket sokat gyakorlunk az edzéseken.

PTE-PEAC–MAFC-BME 3:2 (22, –24, –20, 21, 13)
Pécs, 100
néző. V.: Ujházi, Pőcze.
Pécs: Soós 10, Dolgos 5, Fodor 11, Schwind 7, Salazar 29, dr. Horváth 14. Csere: Kaszás (liberó), Várhalmi 1, Pordán. Vezetőedző: Gyöngyösi Zoltán.
MAFC: Schildkraut, Tar 17, Eke 20, Posztós 19, Kun 12, Szabó B. 9. Csere: Tari, Varga D. (liberók), Csépke. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 16:15, 21:20. II. játszma: 8:7, 15:16, 21:19. III. játszma: 6:8, 15:16, 20:21. IV. játszma: 6:8, 15:16, 20:21. V. játszma: 4:5, 9:10, 11:12.

Gyöngyösi Zoltán:
Van csapatom!

Schildkraut Krisztián: Mindkét csapat nagyon küzdött. Sajnálom, hogy kikaptunk. Sokkal jobban meg kell becsülnünk a nyitásainkat, a kivédekezett labdákból pedig pontokat kell szerezni. Jó mérkőzés volt. Tudjuk, miben kell javulnunk a folytatásban. Csütörtökön újra találkozunk a pécsiekkel, ezúttal a Magyar Kupa keretein belül.

Vegyész RC Kazincbarcika–Pénzügyőr SE 3:0 (16, 13, 18)
Kazincbarcika, 350 néző. V: Szabó P., Bátkai-Katona.
VRCK: Mészáros D. 8, Juhász P. 9, Toronyai 3, Milev 6, Banai 7, Szabó D. 15. Csere: Dudás, Gebhardt Á. (liberók), Palankai-Omoshebi, Blázsovics 1, Gebhardt N. Vezetőedző: Daniel Oravec.
Pénzügyőr: Kiss D., Rása 2, Török P. 1, Bagics 14, Bokor, Szalai 11. Csere: Moonogian, Bán V. (liberók), Jánossy 1, Kecskeméti 1, Kovács S. 2, Rozgonyi 1, Takács G. Vezetőedző: Weczera Csaba.

Daniel Oravec:
Fontos volt, hogy nyitásban és sáncban is hozzunk egy jó átlagot, ami sikerült, főleg az első és a második játszmában. A harmadikban voltunk a leggyengébbek, de örülök, hogy nem veszítettünk szettet.

Weczera Csaba: Szorosabb mérkőzést szerettünk volna játszani, de csak két játékosom nyújtott jó teljesítményt, Bagics Balázs és Szalai Szabolcs. Látva a játékunkat, megérdemelten nyert a Kazincbarcika. Megyünk tovább, jövő héten már a Kaposvárral játszunk.