Férfi röplabda NB I: a Kecskemét nyerte a rangadót

2017.12.10. 21:33
Teljes fordulót játszottak vasárnap a férfi röplabda NB I-ben. A játéknap rangadóján a Kecskemét ötszettes mérkőzésen vágott vissza a Pénzügyőrnek a nyitó fordulóban elszenvedett ugyanilyen arányú vereségért. Ugyancsak öt játszmában győzött a Sümeg a Dunaferr ellen, s szerezte meg második sikerét a bajnokságban. Némileg meglepetésre a pécsiek is felülmúlták a MÁV Előrét és a MAFC is magabiztos sikert aratott a Szolnok ellen. A százszázalékos teljesítménnyel listavezető Kazincbarcikának a sereghajtó DEAC megverése sem okozott gondot.

FÉRFI RÖPLABDA NB I
HÉP-Kecskemét–Pénzügyőr 3:2 (21, 29, –15, –20, 10)
Kecskemét, 300 néző. V: Horváth M., Szabó P.
KRC: Szabó M. 8, Krupánszki 19, Dávid Z. 17, Kovács Z. 16, Török R. 3, Kunert 13. Csere: Deák (liberó), Török Sz. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Pénzügyőr: Török P. 3, Bagics 23, Kovács S. 2, Rozgonyi 19, Kiss D. 15, Rása 13. Csere: Manoogian (liberó), Gallo, Bokor 3, Takács G. Vezetőedző: Weczera Csaba.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:15, 21:19. II. játszma: 4:8, 11:16, 17:21. III. játszma: 3:8, 10:16, 14:21. IV. játszma: 6:8, 11:16, 17:21., V. játszma: 5:4, 10:8, 12:9.FÉRFI RÖPLABDA NB I

Szasa Nedeljkovics:
– A második játszma után azt hittem, hogy sikerült megtörni ellenfelünket, de aztán bebizonyította, hogy kiváló csapat és bárki ellen fel tud állni vert helyzetből is. A harmadik és a negyedik szettekben elvesztettük a játék ritmusát, ám a szívünk és az eszünk a helyén volt az ötödik játszmára. Köszönjük a szurkolóknak a biztatást, ismét nagyok voltak.
Weczera Csaba: – Nem kezdtük jól, nagyon sok szervát rontottunk és egyéb hibánk volt. A második játszmától kezdve viszont már sikerült kijavítanunk ezeket, de 24:23-as vezetésünk után a játékvezető visszavonta az általa már nekünk ítélt pontot a másik játékvezetővel való konzultáció alapján, noha azt a szituációt ő nem is láthatta. Ettől függetlenül feljavult játékunkkal sikerült megnyernünk a harmadik és a negyedik szettet, ám a döntő játszmában visszajött a Kecskemét, és egy ki-ki meccs alakult ki, amiből ők jöttek ki jobban. Nem értem, hogy egy ilyen rangadóra miért nem küldenek a mérkőzés rangjának megfelelő játékvezetőt.

PTE-PEAC–MÁV Előre 3:1 (–21, 18, 22, 24)

Pécs, 100 néző. V: Szabó Zs., Farkas L.
PEAC: Dolgos 1, Fodor 10, Schwind 12, Pordán 6, Dr. Horváth 20, Soós 13. Csere: Kaszás (liberó), Merkler, Pólics, Szabó G. 1, Demeter. Vezetőedző: Gyöngyösi Zoltán.
MÁV Előre: Damsits 1, Tóth A. 4, Balogh P. 14, Stefanovics 10, Németh Zs. 14, Neukum 16. Csere: Takács M. (liberó), Batári Cs., Nagy B., Náhol, Batári Zs. Vezetőedző: Németh Ödön.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:8, 12:16, 19:21. II. játszma: 8:5, 16:7, 21:13. III. játszma: 8:7, 14:16, 21:19. IV. játszma: 8:5, 13:16, 18:21.

MAFC BME–Szolnoki RA 3:0 (22, 19, 21)
Budapest, BME-sportközpont, 50 néző. V: Suba, Csizmarik.
MAFC: Schildkraut, Kun 14, Eke 7, Posztós 5, Tar 8, Szabó B. 5. Csere: Varga D. 2, Tari (liberók). Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.
Szolnok: Guzmics, Fülöp 9, Varga Z. 2, Gönczi 5, Szabó P. 6, Kholman 1. Csere: Farkas R. 1 (liberó), Tóth G., Tamasi 2. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 14:16, 20:21. II. játszma: 8:5, 16:14, 21:18. III. játszma: 8:7, 16:13, 21:17.

Schildkraut Krisztián:
– Büszke vagyok a csapatra, már nagyon vártam egy ilyen győzelmet. A mostani sikerből is egyértelműen látszik, hogy a befektetett munka egy idő után meghozza a gyümölcsét.
Gulyás Ferenc: – Sajnos nem sikerült a bravúr. Tudtuk, hogy a rutinos MAFC abban a teremben mindig nagyon jól játszik. Mindhárom szettben pariban voltunk velük, ám sajnos mindig akkor hibáztunk, amikor nem lett volna szabad. Ez a rutintalanság számlájára írható, mert még nem tudunk végigkoncentrálni egy teljes szettet, de azon dolgozunk, hogy a jó periódusaink minél hosszabb ideig tartsanak. Gratulálok a MAFC-nak.

Sümeg–Dunaferr 3:2 (22, –17, 20, –21, 11)
Sümeg, 50 néző. V: Vigh, Pőcze.
Sümeg: Németh Z. 12, Sow 8, Erki 19, Kaposi 24, Tigyi 7, Balla 6. Csere: Illés (liberó), Nagy P. 1, Péter. Vezetőedző: Tamás Zoltán.
Dunaferr: Hatvany 2, Flachner K. 7, Iván B. 11, Bohnicsek 18, Tomanóczy B. 18, Csizmadia 6. Csere: Hartyányi (liberó), Laczi 5, Matyiák. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Tomanóczy Tibor
: – Sajnos fájó vereséget szenvedtünk. Miután a hazaiak szerezték meg a vezetést, mindig tudtunk egyenlíteni, de a döntő szettben a támadásaink nem voltak elég hatékonyak. Küzdeni tudásból azonban jelesre vizsgázott a csapat, hiszen mindenki akarta a győzelmet, ám ugyanezért dicséret illeti a Sümeget is. Amiért azonban szomorú vagyok, hogy nyerhető meccset engedtünk ki a kezünkből.

Vegyész RC Kazincbarcika–DEAC 3:0 (9, 10, 13)
Kazincbarcika, 300 néző. V: Szarka, Bibók.
VRCK: Banai 8, Toronyai 7, Blázsovics 4, Kozsla 8, Árva 10, Gebhardt N. 7. Csere: Dudás (liberó). Vezetőedző: Daniel Oravec.
DEAC: Pallos 3, Kusnyér 5, Remete 5, Ötvös 2, Szikszai 2, Nagy A. Vezetőedző: Fodor Antal.

Daniel Oravec
: – Örülünk a sikernek, és annak, hogy ennyi plüsst sikerült összegyűjtenünk. Köszönjük, ahogy az egész éves szurkolást is.
Fodor Antal: – Tudtuk, hogy nem mi vagyunk a mérkőzés esélyesei, nagyon kevesen is voltunk, sok a sérültünk, ennek ellenére voltak szép megmozdulásaink.