Röplabda: a Kecskemét és az Újpest egy lépésre a bronzéremtől

MTI MTIMTI MTI
2018.05.05. 18:05
A Kecskemét karnyújtásnyira került a férfi röplabda NB I bronzérmének megszerzésétől, mivel a helyosztó második felvonásán is legyőzte a Pénzügyőrt. A női Extraligában az Újpest került karnyújtásnyira a harmadik helytől.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc szombati összecsapása három szoros játszmában dőlt el. A harmadik mérkőzést kedden rendezik Kecskeméten.

FÉRFI RÖPLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
Pénzügyőr SE–HÉP-Kecskeméti RC 0:3 (–22, –24, –22)

Budapest, Kőér utca, 50 néző. V: Bodrogi, Csizmarik.
PÉNZÜGYŐR: Kovács S. 4, Rozgonyi 6, Jánossy 4, Bokor 3, Kecskeméti 2, Kiss D. 4. Csere: Manoogian, Bán V. (liberók), Takács G. 4, Török P., Rása 3, Gallo, Szalai Sz. 4. Vezetőedző: Weczera Csaba.
KECSKEMÉT: Gacs 6, Török R. 2, Kunert 7, Szabó M. 6, Kovács Z. 13, Krupánszki 8. Csere: Deák (liberó), Török Sz., Pesti 2. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:2, 6:4, 12:12, 15:17, 18:21, 20:21, 22:24. II. játszma: 6:8, 12:9, 15:18, 21:20, 23:24. III. játszma: 4:2, 8:7, 9:10, 15:19, 19:19, 20:22, 22:24.
A párharc állása: 2–0 a Kecskemét javára.
Weczera Csaba:
– Most szorosabb szetteket játszottunk, mint Kecskeméten, de sajnos az egész idényben jellemző volt ránk, hogy a végjátékokat fejben nem bírtuk. Ez okozta most is a vesztünket.
Szasa Nedeljkovics: – Egészen más körülmények voltak ezen a mérkőzésen, mint az elsőn, mégis sikerült győznünk. Kedden, hazai pályán várjuk a harmadik találkozót és szeretnénk pontot tenni a párharc végére.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA
Jászberény VT–Újpesti TE 1:3 (22, –19, –18, –18)
Jászberény, 300 néző. V: Morváth M., Bátkai-Katona.
Jászberény: Miranda 8, Pintér A. 15, Adamenya 2, Miklai 17, Ivonkina 16, Bleicher N. 1. Csere: Lékó (liberó), Borsos 1, Bertók, Blázsovics. Vezetőedző: Deme Gábor.
UTE: Hiruela 9, Cross 9, Bleicher R. 7, Da Silva 11, Bezsandolszka 14, Bosio 13. Csere: Kötél D. (liberó), Dégi, Ancsin. Vezetőedző: Horacio Nestor Bastit.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 5:8, 15:16, 21:18. II. játszma: 8:7, 12:16, 14:21. III. játszma:3:8, 13:16, 18:21. IV. játszma: 4:8, 9:16, 13:21.
Az egyik fél harmadikgyőzelméig tartó párharc állása: 2–0 az Újpesti TE javára.
Deme Gábor: – Elismerésem az Újpestnek, nagyon akarta a győzelmet.
Horacio Bastit: – A mai napon jól működött a nyitásfogadásunk és az szerváink is hatékonyak voltak. Kötél Dóra egészségügyi okokból nem játszhatott ma, de hétfőn már ismét számíthatok rá. Remélem, legközelebb is győzünk és ezzel megszerezzük a bronzérmet. A Jászberény azonban erős csapat, így ehhez nagyon jól kell majd játszanunk.