Férfi röplabda KEL: nagy csatában nyert a Kazincbarcika

2017.11.26. 19:47
Nagy csatában nyert a Barcika (Fotó: VRCK/Tóth Milán)
A Vegyész RC Kazincbarcika csapata nagy csatában, ötszettes mérkőzésen győzött az osztrák Union Raiffeisen Waldviertel ellen a férfi röplabda Közép-európai Liga alapszakaszában vasárnap.

A borsodiak legeredményesebb játékosa a 26 pontos Mészáros Dömötör volt, az osztrák együttesből a lett Matiss Gabdullins 39 pontot szerzett a 131 percig tartó összecsapáson.

A barcikaiaknak három vereség mellett ez volt a harmadik győzelmük a sorozatban.

FÉRFI RÖPLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA, ALAPSZAKASZ
VEGYÉSZ RC-KAZINCBARCIKA–UNION RAIFFEISEN WALDVIERTEL (osztrák) 3:2 (16, 21, –20, –25, 19)
Kazincbarcika.
V: Höger, Porvaznik (szlovákok)
KAZINCBARCIKA: Milev 13, Banai 12, Szabó D. 18, Mészáros 26, Juhász 8, Budai 2. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Toronyai, Blázsovics 1, Gebhardt N. Edző: Daniel Oravec
WALDVIERTEL: Peciakowski, Boff 10, Keller 11, Gabdullins 39, Plizga 4, Siwczyk 9. Csere: Tille (liberó), Hahn, Schober 1, Berger 3, Bartos 2. Edző: Zdenek Smejkal
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8.7, 16:11, 21:14. 2. játszma: 8.3, 16:12, 21:16. 3. játszma: 7:8, 13:16, 17.21. 4. játszma: 8:7, 15:16, 18.21. 5. játszma: 3:5, 9.10, 12:11
Daniel Oravec:
– Az előző napon nagyon jól játszottak az osztrákok, de két szettig az történt a pályán, amit mi akartunk. A harmadikban nem nyitottunk jól, a negyedikben sok hibát követtünk el, talán fejben kicsit elfáradtunk. Örülök a győzelemnek, de hat pontot akartunk szerezni a hazai tornánkon, nem kettőt.
Zdenek Smejkal: – Kicsit meg kellett szoknunk a termet, ami azért érdekes, mert szombaton már játszottunk itt, ráadásul remek játékkal nyertünk. Ezúttal nem jött össze a siker, mert túl sok nyitást rontottunk, de így is négy pontot szereztünk, aminek nagyon örülök.