Férfi röplabda Extraliga: nyert a Pénzügyőr

MTI MTIMTI MTI
2020.01.25. 21:32
A Pénzügyőr négy játszmában legyőzte a vendég Kaposvárt a férfi röplabda Extraliga szombat esti mérkőzésén.

FÉRFI RÖPLABDA EXTRALIGA
ALAPSZAKASZ
Pénzügyőr SE–Fino Kaposvár 3:1
(19, –23, 15, 26)
Kőér utca, 200 néző. V: Halász T., Jámbor
PSE: Flachner D. 5, Magyar B. 5, Reffatti 23, Rása 10, Kovács Z. 16, Kiss D. 13. Csere: Feliciano, Hartyányi (liberók), Solti 1. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
KAPOSVÁR: Bögöly 6, Makarov 11, Kruzskov 3, Horváth K. 10, Nagy J. 7, Keen 7. Csere: Bozóki (liberó), Kalmár 11, Kiss M., Kulcsár, Martinez. Vezetőedző: Ruben Wolochin.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:12, 21:16. II. játszma: 6:8, 11:16, 17:21. III. játszma: 8:5, 16:9, 21:13. IV. játszma: 8:6, 16:14, 21:19, 27:26.
Jókay Zoltán:
– Jól kezdtük a mérkőzést, a kellő összpontosítással, de a szokásunkhoz híven a második szettben sokat hibáztunk. Innen nem volt könnyű újra megtalálni a jó vágányt, de végül értékes három ponttal gazdagodtunk.
Ruben Wolochin: – Nagyon készültünk erre a mérkőzésre, és a látottak alapján elmondhatom, hogy mindent megtettünk a jó eredmény eléréséért. A második szett megnyerése után ugyan biztosan nyerte a harmadikat a Pénzügyőr, de a negyedik játszmában valóban csak apróságokon múlt az eredmény. Közel voltunk a pontszerzéshez, és ki tudja, egy ötödik játékrész hogy alakult volna... Nem támadtunk eléggé hatékonyan a jól szervezett Pénzügyőr ellen. Tanulniuk kell ezekből a mérkőzésekből, hogy a későbbiekben eredményesebben játszhassunk.