Férfi röplabda El: szett igen, pont nem – nem jött össze a bravúr Ausztria ellen

K. A. Z., R. E. B.K. A. Z., R. E. B.
2019.06.12. 22:54
A magyar férfi röplabda-válogatott négyszettes vereséget szenvedett Grazban a házigazda Ausztria ellen az Európa-liga Ezüst divíziójában, ezzel eldőlt, hogy nem juthat be a sorozat négyes döntőjébe.

Az a baj, hogy az első játszma után nincs vége a röplabdameccseknek.

Ha ugyanis valamilyen extrém szabálymódosítás miatt lerövidítették volna a szerda esti összecsapást, a magyar férfiválogatott bravúrral felülmúlja a négy meccséből hármon diadalmaskodó osztrákokat az Európa-liga második vonalának számító Ezüst divízióban.

Csak hát a röplabda továbbra is három nyert szettre megy, így nem volt elég, hogy Szabó Alpár és társai az első felvonásban kihasználták az osztrákok gyenge szerváit. Ugyan az eddigi mérkőzéseknél többel, tizenkét játékossal számolhatott Bogdan Tanase szövetségi kapitány, a cserék sem segítettek abban, hogy pontot szerezzen a csapat.

Végig jól küzdött a válogatott, a második felvonásban játszmalabdákat is hárított, a negyedik hajrájában vezetett, ám 3:1-re kikapott, így már biztosan nem juthat a négyes döntőbe.

RÖPLABDA
EURÓPA-LIGA, EZÜST DIVÍZIÓ

A-CSOPORT, 5. FORDULÓ
AUSZTRIA–MAGYARORSZÁG 3:1 (–19, 26, 19, 23)
Graz, 800 néző. V: Hepp (holland), Isajlovic (osztrák)
AUSZTRIA:
WOHLFAHRTSTÄTTER 10, Tusch, A. BERGER 16, Grabmüller, BÜCHEGGER 15, Menner 2
Csere:
Kroiss, Ringseis (liberók), Landfahrer 6, Thaller 4, Kronthaller, Jurkovics, Tröthann
Bogdan Tanase
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 21:4, 4:5, 5:9, 8:16, 15:21, 17:24. 2. játszma: 4:3, 5:6, 7:11, 9:11, 10:14, 13:15, 16:17, 16:19, 20:19, 23:21, 24:22, 24:25, 26:25. 3. játszma: 6:2, 11:4, 16:11, 20:14, 24:17. 4. játszma: 2:3, 7:5, 8:11, 12:12, 13:16, 17:18, 19:22, 24:23
Michael Warm:
– Az elején kicsit megleptek minket a magyarok, és a nyitásainkban is nagyon sok volt a hiba, a második szett közepétől viszont sikerült ebben feljavulnunk. Onnantól kezdve már mi irányítottuk a mérkőzést, és be tudtuk húzni a kötelező győzelmet a fiatal magyar csapat ellen.
Bogdan Tanase:
– Ez volt a legjobb meccsünk eddig, leszámítva a harmadik játszmát. A szoros végjátékokban sajnos megmutatkozott az osztrákok tapasztalata, amivel megnyerték a találkozót.