Férfi röplabda: a Kaposváré a Magyar Kupa-bronzérem

2018.03.17. 17:26
A kaposváriak 3:0-ra megnyerték a bronzmeccset (Fotó: Földi Imre)
A Fino Kaposvár három játszmában győzte le az előző kiírás ezüstérmését, a Pénzügyőrt, így megszerezte a harmadik helyet a Magyar Kupa érdi végjátékában.

A legutóbbi bajnoki idény döntősei vívták a férfi Magyar Kupa bronzmeccsét Érden, miután a Kaposvár a Kazincbarcika, míg a Pénzügyőr a Kecskemét ellen búcsúzott az elődöntőben.

A jó hangulatban a Kaposvár kezdett jobban, szinte az első játszma teljes egészében fölényben játszott, s 14:10 környékén szerezte meg a szett végéig megőrzött előnyt (25:20). A második játszmában ugyancsak a bajnoki címvédő akarata érvényesült, pedig olykor a Pénzügyőr vezetett egy-egy ponttal. A kaposváriak nyerőembereinek egyike, Nagy Péter lábbal is mentett labdát, csapata pedig a második szettet is behúzta (25:17).

A harmadik felvonásban többször is előnyhöz jutott az előző Magyar Kupa-kiírásban ezüstérmes Pénzügyőr, Demeter György, a kaposváriak edzője 15:14-es, majd 17:14-es hátrányban időt kért. Mondanivalója – ha lassan is, de – hatott, hiszen az egész mérkőzésen jó sáncmunkát bemutató csapata fordított. Bár 24:23-nál a Pénzügyőrnek játszmalabdája is volt, a Kaposvár 27:26 után értékesítette a harmadik meccslabdáját, és megszerezte a bronzérmet a Magyar Kupában.

GRABOPLAST MAGYAR KUPA, NÉGYES DÖNTŐ, FÉRFIAK, ÉRD
FINO KAPOSVÁR SE–PÉNZÜGYŐR SE 3:0
(20, 17, 26)
Érd, 800
néző. V: Horváth M., Árpás
KAPOSVÁR:
Vajda 4, KEEN, NIKOLOV 12, Nagy J. 11, NAGY P. 14, Bögöly 5. Csere: Pápai (liberó), Szabó B. Edző: Demeter György
PÉNZÜGYŐR:
JÁNOSSY 8, Kovács S. 1, Szalai Sz. 6, Kiss D. 6, Rása 9, Kecskeméti 1. Csere: Manoogian (liberó), Gallo 1, Bokor 3, Takács G. 1, Rozgonyi 6. Edző: Weczera Csaba
Az eredmény alakulása. 1 játszma:
3:1, 8:8, 14:10, 20:17, 23:20. 2. játszma: 1:3, 8:8, 11:12, 20:14, 23:17. 3. játszma: 5:3, 6:6, 9:10, 14:14, 14:17, 17.20, 20:20, 23:24
Demeter György: –
Mindenképpen győzelmet vártam, és hogy küzdjünk száz százalékosan. Az első két játszmában minden szempontból jól teljesítettünk, a harmadikban viszont kis fáradtság mutatkozott meg, indokolatlanul többet hibáztunk, ezért szoros lett a szett, de annak örülök, hogy a végjátékban nem remegtek meg a kezek.
Weczera Csaba: –
Nagyon jól felkészültünk a Kaposvárból, a saját játékunkat is összeraktuk. A legnagyobb fegyverünk az lett volna, hogy maximális hőfokon játsszunk végig, és ezt a csapat meg is tette, a játékosok betartották az utasításokat, viszont az első szettől kezdve olyan nyomást kaptunk a játékvezetéstől, hogy akárhányszor megindultunk felfelé, visszalöktek minket.