Férfi röpi MK: a Kaposvár szerezte meg a bronzérmet

MTI MTIMTI MTI
2020.02.28. 20:38
A Kaposvár férfi röplabdacsapata szerezte meg a Magyar Kupa bronzérmét, mivel a kecskeméti négyes döntő helyosztóján 3:1-re legyőzte a Kazincbarcikát pénteken.

A harmadik helyért rendezett összecsapás első szettjében a borsodiak könyörtelenül kihasználták a kaposváriak hibáit, de a következő két felvonásban a bajnoki helyezés alapján esélyesebb somogyiak rendezték soraikat és fordítottak.

A negyedik etap is a kaposváriak szája íze szerint alakult, így visszavágtak a Vegyésznek a tavalyi bronzmeccsen elszenvedett vereségért.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a Kaposvárt erősítő orosz Jurij Kruzskov volt 28 ponttal, a Kazincbarcikából a brazil Marcilio Braga 24 pontig jutott.

A borsodi együttes csütörtökön kinevezett új vezetőedzője, Hollósy László ezúttal még csak másodedzőként vett részt a mérkőzésen, a VRCK-t a szakmai igazgatóvá előléptetett szlovák Marek Kardos irányította.

FÉRFI MAGYAR KUPA, KECSKEMÉT
A 3. HELYÉRT

FINO KAPOSVÁR SE–VEGYÉSZ RC KAZINCBARCIKA 3
:1 (–15, 18, 21, 15)
Kecskemét, 800
néző. V: Halász, Horváth M.
KAPOSVÁR: KEEN 3, Bögöly 8, MAKAROV 10, KRUZSKOV 28, HORVÁTH K. 12, Nagy J. 5. Csere: Bozóki (liberó), Kalmár Á. 2, Martínez, Kiss M. Edző: Ruben Wolochin
KAZINCBARCIKA: Juhász P. 4, Páez 3, Blázsovics 7, MORAES 14, BRAGA 24, Árva 6. Csere: Vitko, Dudás (liberók), Efraimidisz 5, Budai B., Földes D. Edző: Marek Kardos
Az eredmény alakulása.
1. játszma: 3:1, 6:9, 10:16, 14:22, 15:24. 2. játszma: 3:5, 8:6, 14:11, 21:16, 24:17. 3. játszma: 5:2, 8:3, 15:10, 19:13, 20:18, 24:21. 4. játszma: 2:2, 8:5, 17:10, 20:14, 24:15

Ruben Wolochin: – Elismerésem mindkét csapatnak. Fájdalmas módon veszítettük el az elődöntőt, azóta viszont sokat dolgoztunk és fejlődtünk. Nem kezdtünk jól, még nem szoktuk meg a csarnokot, egyébként is, két jó együttes csatájában normális a megingás, de képesek voltunk javulni fogadásban és támadásban is.
Marek Kardos: – Nagyon jól fogadtunk az első szettben, az első kísérletekből be tudtuk fejezni a támadásainkat, Marcilio Braga nagyon eredményes volt. Nem szerváltunk jól, de voltak lehetőségeink, ám nem tudtuk kihasználni őket. Szerettem volna győzelemmel búcsúzni a csapattól, csakhogy a Kaposvár jobb volt.