Férfi röpi El: vereséggel zárt a magyar válogatott

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2019.06.15. 19:44
A férfi röplabda válogatott idehaza is kikapott Ausztriától (Fotó: Török Attila)
A magyar férfi röplabda-válogatott szombaton 3:0-ra kikapott az osztrák csapattól Budapesten, a Ludovika Arénában az Európa-liga Ezüst-divíziójának hatodik, utolsó fordulójában.

A nemzeti csapat első Európa-liga meccsén 3:1-re nyert a bosnyákok ellen, azóta egymás után négyszer is 3:1-re kapott ki, sorrendben a görögök otthonában, a bosnyákok vendégeként, Kaposváron ismét a görögöktől, illetve legutóbb Grazban az osztrákoktól.

A szombati mérkőzés első szettjében a vendég együttes kiválóan blokkolt, nyitásaikkal pedig többször is zavart okoztak a magyarok soraiban. Ennek ellenére a hazaiak két-három pontnál nem engedték jobban meglépni a döntőért küzdő vendégeiket, akik azonban a lehető legkisebb különbséggel így is előnybe kerültek.

A második játszmában már egyértelműen a Paul Buchegger vezette osztrákok irányítottak, a magyaroknál Horváth Kristóf játszott kiemelkedően, de az ő jó teljesítménye kevésnek bizonyult: a sok nyitásrontásnak és buta hibának köszönhetően ez a szett is a vendégeké lett.

A harmadik felvonásban mindkét együttes játékosai sokat reklamáltak, sokáig a magyarok vezettek – akik közül ezúttal Szabó Alpár teljesítménye emelkedett ki –, de a hajrá megint az osztrák válogatotté lett, amely így 3:0-ra nyert.

Miután a csoport másik, 20 órakor kezdődő bosnyák–görög meccsén 3:0-ra nyertek a görögök, Magyarország a 3. helyen zárt a csoportban.

A sorozat ezüst divíziójában a férfiaknál két csoportban zajlanak a küzdelmek, a döntőt a kvartettek első helyezettjei, Görögország és Románia játsszák június 26-án és 30-án.

RÖPLABDA EURÓPA-LIGA
FÉRFI EZÜST-DIVÍZIÓ
A CSOPORT, 6. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–AUSZTRIA 0:3 (–24, –21, –23)
Nemzeti Közszolgálati Egyetem, 600
néző. V: Arrarte (spanyol), Horváth M.
MAGYARORSZÁG: Dávid Cs. 6, Szabó A. 9, HORVÁTH K. 13, Blázsovics 3, Flachner D. 5, Keen. Csere: Bán (liberó), Magyar 3, Kalmár, Nagy J., Bozóki 3. Szövetségi kapitány: Bogdan Tanase
AUSZTRIA:
A. Berger 13, Grabmüller 8, BUCHEGGER 18, Menner 4, Wohlfahrtstätter 5, Tusch 1. Csere: Kroiss (liberó), Tröthann, LANDFAHRER 8. Szövetségi kapitány: Michael Warm
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:2, 7:8, 10:9, 14:16, 18:17, 18:21, 22:24, 24:24. 2. játszma: 2:1, 8:6, 13:12, 13:16, 17:22, 21:22, 21:24. 3. játszma: 3:2, 10:8, 16:14, 16:17, 19:21, 22:22, 23:24
Bogdan Tanase:
– Sok-sok pillanatban nem játszottunk rosszul, minden szettben vezettünk is, de úgy érzem, hiányoztak azok a játékosok, akik a szettek végén a különbséget jelentették volna. Az ellenfélnél több a tapasztalt, erős bajnokságban szereplő röplabdázó. Ugyanakkor örülök, hogy szinte végig egyenrangú partnerek voltunk.
Michael Warm: – Bogdan Tanase és a magyar válogatott remek munkát végzett ellenünk, jó taktikát választottak. Nyomás alatt tartottak minket, de jól küzdöttünk, nem veszítettünk játszmát, ez volt a fontos.

A másik szombati mérkőzésen:
Bosznia-Hercegovina–Görögország 0:3 (-16, -20, -21)
A csoport végeredménye: 1. Görögország 15 pont (16-5), 2. Ausztria 15 (15-5), 3. Magyarország 3 (7–16), 4. Bosznia-Hercegovina 3 (4–16)