CEV-kupa: Szakmáry és Sándor csapata fél lábbal a négy között

2018.02.22. 09:39
Szakmáry Gréta német csapata, a Palmberg Schwerin és Sándor Renáta együttese, a Stuttgart egyaránt 3:0-ra győzött a női röplabda CEV-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Noha a magyar csapatok már korábban búcsúztak – a Fatum-Nyíregyháza a 32, a Linamar-Békéscsabai RSE a 16 között – a CEV-kupában, azért van kiért szurkolnia a magyaroknak a nők második számú európai kupasorozatában.

Szakmáry Gréta a német bajnok Palmberg Schwerin csapatát erősíti, együttese a negyeddöntőben éppen a Békéscsabát két 3:0-s sikerrel kiejtő olasz Pomi Casalmaggioréval került össze, és roppant kiélezett első játszma után (35:33) játszmaveszteség nélkül győzte le idegenben a riválist. A rendre ponterős Szakmáry ezúttal csapata második legeredményesebbjeként 15 ponttal járult hozzá a sikerhez.

Ugyancsak idegenben aratott 3:0-s győzelmet Sándor Renáta csapata, az Allianz MTV Stuttgart, amely a hazai rivális Dresdner SC-t kapta ellenfélül a nyolc között. Sándor hat pontot ért el.

A két magyar érdekeltségű együttes fél lábbal már az elődöntőben érezheti magát, s hazai pályán vívhatja ki a továbbjutást.