A MAGYAR NŐI RÖPLABDA-VÁLOGATOTT KERETE
Feladók: Bleicher Réka (Újpesti TE), Tálas Zsuzsanna (Swietelsky-Békéscsabai RSE)
Ütők: Bokorné Liliom Rita (Újpesti TE), Dékány Bernadett (Vasas Óbuda), Szerencsés-Miklai Zsanett (1. MCM-Diamant Kaposvár), Németh Anett (Coastal Carolina University – Egyesült Államok), Sándor Renáta (Allianz MTV Stuttgart – Németország), Szakmáry Gréta (SSC Palmberg Schwerin – Németország), Török Kata (Vasas Óbuda)
Centerek: Gyimes Zsófia (Kansas State University – Egyesült Államok), Nagy Eszter (Rote Raben Vilsbiburg – Németország), Pekárik Eszter (Swietelsky-Békéscsabai RSE)
Liberók: Molcsányi Rita (Swietelsky-Békéscsabai RSE), Tóth Fruzsina (Fatum-Nyíregyháza)

A NŐI RÖPLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG CSOPORTJAI
A-csoport (Ankara):
Törökország, Szerbia, Bulgária, Franciaország, Finnország, Görögország
B-csoport (Lódz): Lengyelország, Olaszország, Belgium, Ukrajna, Portugália, Szlovénia
C-csoport (Budapest): MAGYARORSZÁG, Hollandia, Horvátország, Azerbajdzsán, Románia, Észtország
D-csoport (Pozsony): Szlovákia, Oroszország, Németország, Fehéroroszország, Spanyolország, Svájc

CSOPORTKÖR
A-CSOPORT (Törökország, Szerbia, Bulgária, Franciaország, Finnország, Görögország)

Augusztus 23., péntek
Franciaország–Bulgária 3:2
Szerbia–Finnország 3:0
Törökország–Görögország 3:0
Augusztus 24., szombat
Franciaország–Görögország 0:3
Törökország–Finnország 3:2
Augusztus 25., vasárnap
Bulgária–Szerbia 1:3
Görögország–Finnország 3:1
Augusztus 26., hétfő
Franciaország–Szerbia 1:3
Törökország–Bulgária 3:1
Augusztus 27., kedd
Finnország–Franciaország 3:1
Görögország–Bulgária 0:3
Augusztus 28., szerda
Szerbia–Görögország 3:0
Franciaország–Törökország 0:3
Augusztus 29., csütörtök
Bulgária–Finnország 3:0
Törökország–Szerbia 1:3

B-CSOPORT (Lengyelország, Olaszország, Belgium, Ukrajna, Portugália, Szlovénia)
Augusztus 23., péntek
Belgium–Ukrajna 3:0 
Olaszország–Portugália 3:0
Lengyelország–Szlovénia 3:0
Augusztus 24., szombat
Belgium–Szlovénia 3:0
Lengyelország–Portugália 3:0
Augusztus 25., vasárnap
Szlovénia–Portugália 3:0
Ukrajna–Olaszország 0:3
Augusztus 26., hétfő
Olaszország–Belgium 3:0
Lengyelország–Ukrajna 3:1
Augusztus 27., kedd
Portugália–Belgium 1:3
Olaszország–Szlovénia 3:0
Augusztus 28., szerda
Belgium–Lengyelország 3:2
Ukrajna–Szlovénia 2:3
Augusztus 29., csütörtök
Portugália–Ukrajna 0:3
Lengyelország–Olaszország 3:2

C-CSOPORT (MAGYARORSZÁG, Hollandia, Horvátország, Azerbajdzsán, Románia, Észtország)
Augusztus 23., péntek
Horvátország–Azerbajdzsán 2:3
Hollandia–Románia 3:0

MAGYARORSZÁG–Észtország 3:0
Augusztus 24., szombat
Észtország–Horvátország 1:3
Románia–MAGYARORSZÁG 3:1
Augusztus 25., vasárnap
Azerbajdzsán–Hollandia 0:3
Észtország–Románia 1:3

Augusztus 26., hétfő
Hollandia–Horvátország 3:0
MAGYARORSZÁG–Azerbajdzsán 0:3
Augusztus 27., kedd
Hollandia–Észtország 3:0
Románia–Horvátország 1:3
Augusztus 28., szerda
Azerbajdzsán–Észtország 3:2
Horvátország–MAGYARORSZÁG 3:0
Augusztus 29., csütörtök
Románia–Azerbajdzsán 0:3
MAGYARORSZÁG–Hollandia 0:3

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Hollandia 5 győzelem/0 vereség, 2. (és továbbjutott) Azerbajdzsán 4/1, 3. (és továbbjutott) Horvátország 3/2, 4. (és továbbjutott) Románia 2/3, 5. Magyarország 1/4, 6. Észtország 0/5

D-CSOPORT (Szlovákia, Oroszország, Németország, Fehéroroszország, Spanyolország, Svájc)
Augusztus 23., péntek
Svájc–Németország 0:3
Fehéroroszország–Oroszország 0:3
Szlovákia–Spanyolország 3:0
Augusztus 24., szombat
Németország–Spanyolország 3:1
Szlovákia–Svájc 3:0
Augusztus 25., vasárnap
Spanyolország–Fehéroroszország 3:1
Oroszország–Svájc 3:0
Augusztus 26., hétfő
Németország–Oroszország 3:2
Szlovákia–Fehéroroszország 3:2
Augusztus 27., kedd
Spanyolország–Svájc 3:2
Németország–Szlovákia 3:1
Augusztus 28., szerda
Oroszország–Spanyolország 3:0
Németország–Fehéroroszország 3:0
Augusztus 29., csütörtök
Svájc–Fehéroroszország 3:1
Szlovákia–Oroszország 0:3

HELYOSZTÓK ÉS RÁJÁTSZÁS

NYOLCADDÖNTŐ
SZEPTEMBER 1., VASÁRNAP
BUDAPEST, Papp László Sportaréna
Hollandia–Görögország 3:0
Azerbajdzsán–Bulgária 0:3
POZSONY
Oroszország–Belgium 3:1
Olaszország–Szlovákia 3:0
ANKARA
Szerbia–Románia 3:0
Törökország–Horvátország 3:2
LÓDZ
Németország–Szlovénia 3:0
Lengyelország–Spanyolország 3:0

Negyeddöntő
Szerbia
–Bulgária 3:0 (19, 18, 26)
Olaszország–Oroszország 3:1 (–25, 22, 25, 21)
Törökország–Hollandia 3:0 (20, 22, 20)
Lengyelország–Németország 3:2 (–22, 16, 19, –17, 11)

Elődöntő
Szerbia
–Olaszország 3:1 (22, 21, –21, 20)
Törökország–Lengyelország 3:1 (17, 16, –14, 18)

DÖNTŐ
Szerbia
–Törökország 3:2 (–21, 21, 21, –22, 13)
BRONZMÉRKŐZÉS
Olaszország–Lengyelország 3:0 (23, 20, 24)

AZ EURÓPA-BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE
1. Szerbia
2. Törökország
3. Olaszország
4. Lengyelország
5. Hollandia
6. Németország
7. Oroszország
8. Bulgária
9. Belgium
10. Azerbajdzsán
11. Horvátország
12. Szlovákia
13. Románia
14. Görögország
15. Spanyolország
16. Szlovénia
17. Ukrajna
18. Finnország
19. Svájc
20. Magyarország
21. Franciaország
22. Fehéroroszország
23. Észtország
24. Portugália