Rio 2016: az utolsó magyar is befejezte olimpiai szereplését

2016.08.21. 19:15
Az utolsó magyar olimpikon is befejezte szereplését a riói ötkarikás játékokon: Parti András a 24. helyen zárta a férfiak hegyikerékpáros versenyét.

Az egy héttel ezelőtti tűzeset nyomait még látni lehetett a pálya mellett, az egyik oldalon koromfekete volt a gaz helye. A versenyzőket ez a legkevésbé sem zavarta, a címvédő cseh Jaroslav Kulhavy és a svájci Nino Schurter nagy csatát vívott, a táv kétharmadánál utóbbi lerázta riválisát, és a pekingi bronzérme, majd londoni ezüstje után újra javított egy helyet, és aranyérmes lett.

Parti András végig az 50 fős mezőny közepén haladt, a hétkörös verseny 3. köre után a 21. helyen állt, ez volt a legjobbja. Aztán kiszorult a legjobb harmincból, de visszaküzdötte magát, s a célba a 24. helyen ért be.

A mezőnyben ott volt az országúti kerékpározásból ismert Peter Sagan is, aki gyerekkorában még hegyikerékpározott. Sagan a mezőny legvégéről rajtolva az első körben feljött a harmadik helyre, de aztán defektet kapott, kereket kellett cserélnie, és visszaesett a 28. helyre. Még felzárkózott a 20. pozícióba, de ismét lemaradt, és végül körhátrány miatt kizárták.