Serie A: vesztésre állt, de nyert a Lazio a Fiorentina ellen

K. F.K. F.
2020.06.27. 23:55
Ciro Immobile az egyenlítő gólja után szalad a középkezdéshez (Fotó: AFP)
A Lazio hazai pályán 2–1-re legyőzte a Fiorentinát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójának szombati késő esti mérkőzésén. A további két szombati meccs a Cagliarinak három, a Bresciának és a Genoának egy-egy pontot hozott.

LAZIO–FIORENTINA 2–1

Franck Ribéry nagyszerű góljával a Fiorentina szerezte meg a vezetést a 25. percben: a 37 éves francia a bal szélről cselezte magát középre, majd egy lövőcselt követően a hálóba bombázott.

A második félidőben jött a fordulat: előbb Ciro Immobile értékesített egy büntetőt, majd Luis Alberto fejezett be góllal egy akciót – a spanyol a kezdőkörből lódult meg, majd a hozzá szerencsésen visszapattanó labdát vágta a bal alsóba.

Immobile 28 forduló után 28 gólnál jár, ennél jobb mutatót ennyi játéknap után legutóbb Antonio Angelillo (31 gól) mondhatott magáénak – az 1958–1959-es olasz idényben.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

CAGLIARI–TORINO 4–2

Alig több mint egy félidőnyi játékidő után eldőlni látszott a mérkőzés: Nahitan Nández távoli bombája alapozta meg a hazaiak jó estéjét, Giovanni Simeone közelről növelte az előnyt, majd a második játékrész Radja Nainggolan nagy góljával kezdődött.

ÍGY SZERZETT HÁROMGÓLOS ELŐNYT A CAGLIARI

A „bikák” háromgólos hátrányban sem adták fel, Gelson Bremer közeli találatát Andrea Belotti kapásgóllal toldotta meg. Ám hiába vált percek alatt szorossá a csata, Joao Pedro egy büntető értékesítésével gyorsan ismét kétgólosra növelte a különbséget – és ezzel már „célba ért” a Cagliari.

BRESCIA–GENOA 2–2

Álomszerűen kezdett a Brescia: egy jobb oldali akció végén a középre játszott labdával Alfredo Donnarumma kilőtte a jobb alsó sarkot, majd Alessandro Semprini fejezett be közeli találattal egy gyors támadást – és még csak a 13. percben jártak a csapatok…

Az első félidő hajrájához közeledve Iago Falque egy véleményes, a hazaiak által erősen vitatott tizenegyes értékesítésével visszahozta a mérkőzésbe a genovai csapatot, amely a második játékrész derekán egy kezezésért megadott újabb büntetővel egyenlített is – Falque már nem volt a pályán, Andrea Pinamonti volt az ítélet-végrehajtó.

A helyzetén javítani ezúttal sem tudó Brescia legutóbb december 14-én nyert bajnoki mérkőzést, azóta nyolc vereség és öt döntetlen került a mérlegébe.

OLASZ SERIE A
28. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Brescia–Genoa 2–2
(A. Donnarumma 10., Semprini 13., ill. Falque 38. – 11-esből, Pinamonti 70. – 11-esből)
Cagliari–Torino 4–2 (Nández 12., G. Simeone 17., Nainggolan 46., Joao Pedro 69. – 11-esből, ill. Bremer 60., Belotti 65.)
Lazio–Fiorentina 2–1 (Immobile 67. – 11-esből, Luis Alberto 83., ill. Ribéry 25.)