Serie A: unokatestvérének adott gólpasszt a Milan védője, 2–0 oda

2017.09.24. 14:29
A Milan védője, Cristián Zapata unokatestvérének adott gólpasszt (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) hatodik fordulójában nem kis meglepetésre a Sampdoria hazai pályán 2–0-ra legyőzte az AC Milant.

Megérdemelten győzött a Sampdoria hazai pályán, végig kézben tartotta a mérkőzést, a Milan kaput eltaláló lövésig is alig-alig jutott. Az első gólra sokat kellett várni, de a 72. percben nem akármilyen körülmények között született meg. A Milan védője, Cristián Zapata saját ötösénél unokatestvéréhez, Duván Zapatához fejelte a labdát – csakhogy ő a Samp játékosa, és ha már ott volt, élt a lehetőséggel, néhány lépésről a hálóba bombázott.

A 92. percben eldöntötte a találkozót a Samp: a csereként beálló Ricky Álvarez (volt Inter-játékos) szinte első labdaérintéséből betalált, a bal oldalról lőtte ki a hosszú alsót, a labda a kapufáról pattant a hálóba. A gólpasszt ezúttal is Zapata adta, de most Duván. (2–0)

A Milan a mostani előtt sorozatban 26 tétmeccsen nem maradt rúgott gól nélkül, legutóbb februárban fordult elő, hogy nem talált be egy mérkőzésen – épp a Sampdoria elleni hazai bajnokin (0–1). A nyáron mintegy 200 millió eurót költő milánói együttesnek ez volt zsinórban a második idegenbeli bajnoki veresége.