Serie A: udinei gólpasszokkal tarolt az Internazionale

2015.12.12. 22:45
A listavezető Internazionale kitömte az Udinesét az olasz labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának szombat esti mérkőzésén, így a forduló után is biztosan megőrzi pozícióját a tabella élén. A vendégek négy gólja közül az első háromnál hazai játékos adta a gólpasszt.

Könnyed győzelmet aratott Udinében az Inter, ám a kiütésben legalább ennyire benne volt a hazai csapat is, tudniillik három milánói gólt is a friuliak óriási hibái előztek meg.

Az udinei rémálom a 23. percben kezdődött, amikor Bruno Fernandes hátrapasszára Mauro Icardi csapott le Maurizio Domizzit megelőzve, az argentin pedig csupán negyedik (!) labdaérintéséből ellőtte a labdát Oresztisz Karnezisz mellett. 0–1

A második találathoz – mintegy fél óra elteltével – Domizzi hatalmas hibája kellett, és Jovetics szemfülessége, a védő nem találta el jól a labdát, a montenegrói támadó pedig ziccerben találta magát, és higgadtan emelt át a görög kapus felett. 0–2

Már-már hihetetlen, de a harmadik vendégtalálatot is egy „hazai átadás” előzte meg, a 83. percben Francesco Lodi passzolta két társ közé a labdát, Icardi ért ismét a leggyorsabban a labdához, és nagy erővel zúdított a kapuba. 0–3

Hogy ne csak a hazaiak hibáiról szóljon az összecsapás, arról három perccel később a csereként beálló Marcelo Bozovic tett, aki a tizenhatos bal oldali sarkáról óriási gólt ragasztott a bal felsőbe. Az Inter 4–0-ra kiütötte az Udinesét.

A Sassuolo–Torino mérkőzést a nagy köd miatt elhalasztották. A meccs játékvezetője, Domenico Celi eleinte csak a kezdési időpontot módosította, de mivel semmi sem utalt arra, hogy a sűrű köd feloszlik, a találkozó elhalasztása mellett döntött.

OLASZ SERIE A
16. FORDULÓ

Udinese–Internazionale 0–4 (Icardi 23., 83., Sz. Jovetics 31., Brozovic 86.)
KORÁBBAN
Genoa–Bologna 0–1 (Rossettini 91.)
Palermo–Frosinone 4–1 (Goldaniga 5., F. Vázquez 17., Trajkovszki 60., Gilardino 86., ill. Sammarco 24.)