Serie A: teljes összeomlás – kiütötték az Intert

2018.11.11. 14:47
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 12. fordulójának vasárnapi játéknapján az Atalanta hazai pályán 4–1-re legyőzte az Intert.

Nem kezdték jól a mérkőzést a milánóiak. A 4. percben csak Samir Handanovic hatalmas védéseinek köszönhetően nem kerültek hátrányba, kicsivel később viszont már igen: a 8. percben egy szép akció után Hans Hateboer megszerezte a vezetést az Atalantának (1–0).Hans Hateboer megszerezte a vezetést az Atalantának (1–0).

Az első játékrész közepén tovább növelhették volna a nagyon veszélyesen futballozó hazaiak az előnyüket, de Josip Ilicic borzalmas helyzetkihasználása miatt maradt az egygólos vezetés a szünetig. Az Atalanta fölényét jól jelzi, hogy 16 kapura lövéssel próbálkozott az első félidőben, ami a legtöbb 2013 óta, ami az Inter átélt.

Az Inter összeszedte magát a félidőben, aminek meg is lett az eredménye: a második játékrész első percében büntetőhöz jutott, amit Mauro Icardi magabiztosan értékesített (1–1).

A 62. percben ismét megszerezte a vezetést az Atalanta: egy pontrúgást követően Gianluca Mancini fejelt Handanovic kapujába.

A végére teljesen összerogyott az Inter: a 88. percben Berat Djimsiti 3–1-re növelte az előnyt, majd a 94. percben Alejandro Gómez góljával kiütötte az Atalanta a milánói csapatot. A 92. percben Marcelo Brozovic még egy piros lapot is begyűjtött, így az Inter a következő fordulóra egy alapemberét is elvesztette.

OLASZ SERIE A
12. FORDULÓ

Atalanta–Inter 4–1 (Hateboer 8., Mancini 62., Djimsiti 88., A. Gómez 94., ill. Icardi 47. – 11-esből)