Serie A: Schick volt a Roma nyerőembere; nyert a Torino

2018.12.26. 19:56
Schick mérlege: egy kiharcolt tizenegyes és egy gól (Fotó: AFP)
Az AS Roma hazai pályán 3–1-re legyőzte a Sassuolót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 18. fordulójában. Patrik Schick előbb tizenegyest harcolt ki, majd maga is betalált. A Torino 3–0-ra nyert saját közönsége előtt, utóbbi az Empolit győzte le magabiztosan.

A 4. percben jártunk, Gianmarco Ferrari szabálytalanul állította meg a tizenhatos előterében meglóduló Patrik Schicket, amiért a játékvezető négy perc gondolkodás – ebből kettő a videó visszanézéséről, kettő a videón látottak elemzéséről szólt – büntetőt ítélt. Tény: a vonal közvetlen közelében történt a szabálytalanság és nem feltétlen volt egyértelmű, a büntetőterületen belül vagy kívül történt a fault.

A labda mögé Diego Perotti állt, aki higgadtan a jobb alsó sarokba gurított, míg Andrea Consigli balra vetődött (1–0).

A 23. minutumban Schick duplázta meg a hazai fórt, miután Bryan Cristante majd 50 méteres indításával a kapuig gyalogolhatott (2–0).

A Sassulo a folytatásban sem tudott komoly veszélyt kialakítani a hazai kapu előtt. A Roma ugyanakkor a második félidő elején többször is közel került ahhoz, hogy lezárja a mérkőzést: Cengiz Ünder, majd Schick járt közel a harmadik római gólhoz, végül az 59. percben Nicolo Zaniolo – ritkán látható, pimasz cselsorozat végén – mattolta a vendégvédelmet (3–0).

A hosszabbításban Khouma Babacar szépített ugyan (3–1), de mindez a lényegen nem változtatott: a Roma magabiztos sikerével feljött az olasz bajnoki tabella 7. helyére.

A Torino hazai pályán 3–0-ra nyert az Empoli ellen. A 44. percben Nicolas N'Koulou szerzett vezetést a hazaiaknak (1–0), majd fordulást követően egy újabb védő, Lorenzo De Silvestri volt eredményes (2–0). A végeredménytIago Falque állította be a 75. minutumban (3–0).

A SPAL–Udinese találkozón nem született gól.

SERIE A
18.FORDULÓ

Roma–Sassuolo 3–1 (Perotti 8. – 11-esből, Schick 23., Zaniolo 59., ill. K. Babacar 91.)
SPAL–Udinese 0–0
Torino–Empoli 3–0 (N'koulou 44., De Silvestri 49., Falque 75.)
Korábban
Atalanta–Juventus 2–2 (D. Zapata 24., 56., ill. Djimsiti 2. – öngól, Ronaldo 78.)
Bologna–Lazio 0–2 (Luiz Felipe 30., Lulic 90.)
Cagliari–Genoa 1–0 (Farias 45+3.)
Fiorentina–Parma 0–1 (Inglese 45+2.)
Sampdoria–Chievo 2–0 (Quagliarella 47., G. Ramírez 59.)
Frosinone–Milan 0–0