Kapushibák után döntetlennel zárult a 152. római derbi

H. D.H. D.
2020.01.26. 17:50
Nagy csatában döntetlennel zárult a római derbi (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójának vasárnapi játéknapján a Roma 1–1-es döntetlent játszott a Lazióval.

OLASZ SERIE A
21. FORDULÓ

Roma–Lazio 1–1 (Dzeko 26., ill. Acerbi 34.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Egymással ellentétes formában várta a 152. – olasz élvonalbeli – Derby della Capitalét a két csapat: a Lazio sorozatban a 12. bajnoki győzelmére, míg a legutóbbi három Serie A-mérkőzéséből kettőt is elveszítő Roma a javításra készült. Kevés helyzettel, de a derbihez méltó paprikás hangulatban kezdődött a találkozó, majd a 26. percben a gólcsend is megtört.

Bryan Cristante felívelése után Thomas Strakosha nagyon bátortalanul jött ki a kapujából, így Edin Dzeko a büntetőpontnál meg tudta csúsztatnia a labdát, amely a bal oldali kapufa tövéről a gólvonal mögé pattant. 1–0

Dzeko gólja

Két perc sem telt el, egy támadáson belül Cengiz Ünder és Dzeko is megszerezhette volna a Roma második gólját, a helyzetek azonban kimaradtak, ez pedig hamar megbosszulta magát, a 34. percben komikus jelenetsor végén egyenlített az addig a kapu közeléig is csak elvétve eljutó Lazio.

Bal oldali szöglet után Davide Santon felfejelte a levegőbe a labdát, Pau López beleütött egyet, majd a szemfüles Francesco Acerbi Chris Smalling és a kapus között, néhány centiről a kapuba továbbította. 1–1

Acerbi gólja

Az első félidő végén Lorenzo Pellegrini találta el a kapufát, de újabb gól már nem esett, így döntetlennel vonultak a pihenőre a felek. A fordulás után öt perc sem telt el, Giampaolo Calvarese tizenegyest ítélt a Romának, majd rövid videobírózás és tanakodás után – a visszajátszások alapján helyesen – úgy döntött, hogy Patric vétlen volt, amikor a hátulról érkező Justin Kluivert elesett benne, így nem jár büntető a hazaiaknak.

A folytatásban egyértelműen fölényben játszott a Roma, a Lazio csak elvétve tudta hosszabban megtartani a labdát, Dzeko egymaga többször is beköszönhetett volna, de újabb gól már nem született, így 1–1-es döntetlennel zárult a 152. római derbi.

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Korábban rendezték
Inter–Cagliari 1–1(L. Martínez 29., ill. Nainggolan 78.)
Parma–Udinese 2–0(Gagliolo 19., Kulusevski 34.)
Sampdoria–Sassuolo 0–0
Hellas Verona–Lecce 3–0(Dawidowicz 19., Pessina 34., Pazzini 87. – 11-esből)
Torino–Atalanta 0–7(Ilicic 17., 53., 54., Gosens 29., D. Zapata 45+1., Muriel 86., 88. – az elsőt 11-esből)
SPAL–Bologna1–3(Petagna 23. – 11-esből, ill. Vicari 24. – öngól, Barrow 59., Poli 63.)
Fiorentina–Genoa 0–0
Brescia–Milan 0–1(Rebic 71.)