Gödörben a Roma, újabb döntetlen hazai pályán

2015.01.31. 20:44
Nem megy mostanában a Romának (Fotó: Reuters)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójában a 2. helyen álló Roma a 16. Empolit fogadta a Stadio Olimpicóban. Rudi Garcia csapata egyértelműen csak keresi korábbi önmagát, mert ismét csupán döntetlenre futotta az erejéből, így pedig lehet, hogy lassan ki fog szállni a bajnoki címért folytatott versenyfutásból...

OLASZORSZÁG, SERIE A
21. FORDULÓ
ROMA–EMPOLI 1–1 (Maicon 57., ill. Maccarone 39. – 11-esből)

Nehéz meccs várt a bajnokságban második helyen tanyázó Romára, mert nem is olyan régen kupameccsen csak hosszabbítás után tudta legyőzni az Empolit. Ennek ellenére a zuhogó esőben kilátogató közönség győzelmet várt a bordó-sárgáktól, mert csak így lehetett esély arra, hogy valamelyest ragadjon a Roma a Juventusra.

Nem ízlett azonban a látvány a szurkolóknak, mert az első félidőben igen gyenge teljesítménnyel rukkolt elő a hazai csapat. Az Empoli ugyanakkor tette azt, amit ilyenkor a gyengébb csapatok szoktak, szervezett védekezésből indított kontrákkal veszélyeztetett.

A hazaiak produkciójáról mindent elmond, hogy a kaput egyetlen lövésük sem találta el az első játékrészben… Az Empoli sem volt túlságosan veszélyes, mégis megszerezte a vezetést a 39. percben.

Manolasz lökte fel a kapura egyedül törő Saponarát, aki rutinosan elesett. Tizenegyes és kiállítás lett a következmény, valamint az, hogy a tizenegyesből Maccarone a balra vetődő De Sanctist alaposan becsapva a jobb alsóba lőtt. 0–1

Rendkívül nehéz helyzetbe kerültek a hazaiak, de egy buta kezezés miatt újra felcsillant előttük a remény. A 45. percben ugyanis Saponara tette maga elé kézzel a labdát, amiért sárga lap járt, mivel ilyen volt már neki, villant a piros.

A második félidőre igen harcos Roma jött ki. Ahogy az utóbbi időben „megszokhatták” a bordó-sárgák hívei, gyenge játék és hátrányba kerülés az első félidőben, majd látványos feltámadás a másodikban.

Ezúttal is ez történt. Vadul nekiugrottak ellenfelüknek a fővárosiak, és az 57. percben sikerült ledolgozniuk a hátrányukat. Pjanic játszott remekül a jobb oldalon üresen hagyott Maicon elé, aki 12 méterről, kapásból csavart ballal a jobb alsó sarokba. 1–1

A gól után is támadásban maradtak a hazaiak, de ez azzal a veszéllyel járt, hogy az Empoli gyors kontrái meglephetik a Roma védelmét.

Az utolsó percekre nagyon beszorult az Empoli, de rutinosan lehozta a hosszabbítás perceit is. Ezzel a Roma megint csak döntetlent játszott, és egyre jobban távolodik az esélye a bajnoki címre, hiszen ha a Juventus nyer, kilenc pontra nő az előnye a tabella élén a torinói csapatnak.

1. Juventus 20 15 4 1 44– 9 +35 49
2. Roma 21 12 7 2 34–16 +18 43
3. Napoli 20 10 6 4 36–25 +11 36
4. Lazio 20 10 4 6 36–23 +13 34
5. Sampdoria 20 8 10 2 26–18 +8 34
6. Fiorentina 21 8 8 5 29–20 +9 32
7. Genoa 21 7 8 6 29–26 +3 29
8. Palermo 20 6 9 5 32–32 0 27