Serie A: Ranieri győzelemmel debütált a Roma kispadján

2019.03.11. 22:30
Háromszor talált be, mégis csak eggyel nyert a Roma (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli bajnokság 27. fordulójának záró mérkőzésén a Roma hazai pályán 2–1-re legyőzte az Empolit.

A csütörtökön menesztett Eusebio Di Francesco helyét átvevő (legalábbis az idény végéig biztosan) Claudio Ranieri nem is kívánhatott volna jobb bemutatkozómeccset, mint az Empoli elleni hazai bajnoki. A Roma nagyszerűen is kezdett a kiesőjelölt ellen, Stephan El Shaarawy parádés gólt tekert 20 méterről a bal felsőbe (1–0). Az olasz válogatott támadó már a kilencedik gólját jegyezte a jelenleg zajló bajnokságban, ilyen eredményes idénye legutóbb a Milan futballistájaként volt (2012–2013, 16 gól).

Három perccel később ismét egy Roma-játékos talált be, ám ennek nem örülhettek a hazai szurkolók: Juan Jesus a saját kapujába csúsztatott a jobb oldalról érkező beadásból (1–1).

A következő gólnál hasonló volt a forgatókönyv, jobb oldali beívelés és fejes gól, Patrik Schick azonban a megfelelő kaput vette be (2–1).

A második félidőben ugyan fölénybe kerültek a vendégek, de ez a helyzetek számában nem mutatkozott meg. Aztán jött a 80. perc és Alessandro Florenzi (kissé túlzónak tűnő) kiállítása, így a hajrában emberelőnyben küzdhetett az Empoli az egyenlítésért. Ami össze is jött, a vendégek balszerencséjére kézzel való rásegítés után: némi videózás következett, majd érvénytelenítették a gólt, s mint kiderült, ezzel ellőtte az utolsó puskaporát a csapat.

Ranieri tehát győzelemmel debütált a Roma kispadján – a „farkasok” sorozatban rekordot jelentő tizenhatodik alkalommal győztek le újoncot –, ám a látottakat elnézve kijelenthető, hogy játékban többre lesz szükség, ha Bajnokok Ligája-szereplést érő helyen szeretne végezni szülővárosa együttesével.

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ

Roma–Empoli 2–1 (El Shaarawy 9., Schick 33., ill. Juan Jesus 12. – öngól)
VASÁRNAP
Fiorentina–Lazio 1–1 (Immobile 23., ill. L. Muriel 61.)
Sassuolo–Napoli 1–1 (D. Berardi 53., ill. Insigne 86.)
Bologna–Cagliari 2–0
(Pulgar 34. – 11-esből, R. Soriano 77.)
Internazionale–SPAL 2–0
(Politano 67., Gagliardini 77.)
Sampdoria–Atalanta 1–2 (Quagliarella 67. – 11-esből, ill. D. Zapata 50., Gosens 77.)
Frosinone–Torino 1–2 (Paganini 42., ill. Belotti 56., 78.)
SZOMBAT

Chievo–Milan 1–2 (Hetemaj 41., ill. Biglia 31., Piatek 57.)

Parma–Genoa 1–0 (Kucka 78.)
PÉNTEK

Juventus–Udinese 4–1 (Kean 11., 39., Emre Can 67. – 11-esből, Matuidi 71., ill. Lasagna 84.)

1. Juventus 27 24 3 59–17 +42 75
2. Napoli 27 17 6 4 48–21 +27 57
3. Milan 27 14 9 4 41–23 +18 51
4. Internazionale 27 15 5 7 40–22 +18 50
5. Roma 27 13 8 6 51–37 +14 47
6. Atalanta 27 13 5 9 56–38 +18 44
7. Torino 27 11 11 5 35–23 +12 44
8. Lazio 26 12 6 8 37–28 +9 42