Serie A: Piolival sem megy a Milannak – vereség Rómában

P. K.P. K.
2019.10.27. 19:57
Zaniolo idénybeli első bajnoki góljával győzte le a Roma a Milant (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 9. fordulójában az AC Milan 2–1-re kikapott az AS Roma vendégeként.

Az új vezetőedző, Stefano Pioli irányításával az AS Roma ellen játszotta a második meccsét az AC Milan, amely a gyenge idényrajt ellenére egy győzelemmel be is foghatta volna a tabellán a 13 pontos fővárosiakat.

A vendégeknek a 30. perc környékén több lehetőségük is volt arra, hogy megszerezzék a vezetést. Hakan Calhanoglu távoli lövését Pau López vetődve hárította, majd honfitársa, Suso kísérletét is hatástalanította a spanyol kapus.

Ezek után a Roma pillanatai következtek: Gianluigi Donnarumma Nicoló Zaniolo lövését még védte, de a következő helyzetnél, jobb oldali szöglet után a megcsúsztatott labdát Edin Dzeko már a kapuba fejelte. 1–0

A szünet előtt akár tovább növelhette volna előnyét a hazai csapat, de Javier Pastore nem tudott túljárni Donnarumma eszén.

A második félidő első ziccerét is a Roma alakította ki, Chris Smalling fejelt a kapu mellé, ám szinte a semmiből egyenlített a Milan, amely hosszabb szünet után először jutott el az ellenfél kapujáig. Theo Hernández érkezett középen a nem sokkal korábban csereként beállt Davide Calabria jobb oldali beadására, és 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 1–1

A vendégek azonban nem sokáig örülhettek. Három perccel később Nicoló Zaniolo a tizenhatos vonaláról talált be. 2–1

A 20 éves támadónak ebben az idényben ez volt az első bajnoki gólja és a hajrában duplázhatott volna, de ziccerben nem tudta elrúgni a labdát Donnarumma mellett. A végén a Milannak is voltak helyzetei, Calhanoglu kettőt is kihagyott, így az eredmény már nem változott.

A Roma két nyeretlen hazai bajnoki után győzött. A Lecce elleni iksz után a második bajnokiján sem tudott nyerni a Milan a Marco Giampaolót váltó Stefano Piolival, és továbbra is csak három pont választja el a csapatot a kieső helyen álló Bresciától.

OLASZ SERIE A
9. FORDULÓ, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK

Fiorentina–Lazio
1–2 (Chiesa 27., ill. Correa 22., Immobile 89.)
Roma–Milan
2–1 (Dzeko 38., Zaniolo 58., ill. T. Hernández 55.)

Atalanta–Udinese
7–1 (Ilicic 21., 43., Muriel 35., 47., 75. – az elsőt és a harmadikat 11-esből, Pasalic 52., A. Traoré 83., ill. Okaka 11.)