Serie A: Perisic duplájával már megint győzött az Inter

2017.01.08. 14:37
Az Inter 0–1-ről fordítva, a horvát Ivan Perisic két góljának köszönhetően 2–1-re győzött az Udinese vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában.

Az Inter csatárát, a kétgólos Ivan Perisicet (balra) ünneplik a társak (Fotó: twitter.com/today)

Az Inter sorozatban az ötödik tétmeccsén nyert, egy Európa-liga-siker mellett a bajnokságban negyedszer. Annak ellenére, hogy a 17. percben hátrányba került Udinében.

A horvát Ivan Perisic még az első félidő hajrájában egyenlített, majd a 87. percben a győztes gólt is megszerezte. Előbb Mauro Icardi passzából lőtt balról a jobb alsóba, majd Joao Mário szabadrúgásból beívelt labdáját fejelte a kapuba. Ezzel a bajnokságban hat gólnál jár ebben a szezonban.

A novemberi edzőváltás óta Stefano Pioli irányította milánói fekete-kékek egymás után a második idegenbeli sikerüket aratták a Serie A-ban, miközben szeptember 21. után három hónapot kellett várniuk a következő, vendégként elért győzelmükre – a mostani volt a negyedik.

A Roma egy öngólnak köszönhetően szerzett három pontot, míg a Lazio kis híján megbotlott, hiszen Ciro Immobile a rendes játékidő utolsó percében talált be. A Lazióban Lucas Biglia kihagyott egy tizenegyest a 31. percben.

OLASZORSZÁG, SERIE A
19. FORDULÓ

Udinese–Inter 1–2 (Jankto 17., ill. Perisic 45+2., 87.)
Chievo–Atalanta 1–4 (Pellissier 62., ill. A. Gómez 4., 23., Conti 42., Freuler 69.)
Genoa–Roma 0–1 (Izzo 36. – öngól)
Lazio–Crotone 1–0 (Immobile 90.)
Sassuolo–Torino 0–0