Serie A: otthon nyert a Sassuolo a forduló nyitó mérkőzésén

2018.09.21. 22:45
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 5. fordulójának nyitó mérkőzésén a Sassuolo hazai pályán 3–1-re legyőzte az Empolit.
Már a 19. másodpercben vezetést szerzett az Empoli Francesco Caputo révén (0–1). Ebben a naptári évben ez volt a leggyorsabb gól a Serie A-ban.

A válaszra nem sokat kellett várni: Kevin-Prince Boateng a 13. percben szép támadás után egyenlített (1–1). A szünetig nem született több gól.

Hasonlóan az első félidőhöz, a második játékrészben is korán jött az első találat. Az 57. percben szöglet után Gian Marco Ferrari érkezett a rövid saroknál, és fejjel csúsztatta a kapuba a labdát. A végső döfést Federico Di Francesco vitte be a 85. percben, aki a lapos beadás után szép mozdulattal, sarokkal talált a kapuba (3–1). A Sassuolo így ideiglenesen feljött a tabella 2. helyére – a többi találkozót szombaton és vasárnap rendezik.

OLASZORSZÁG, SERIE A
5. FORDULÓ
Sassuolo–Empoli 3–1 (Kevin-Prince Boateng 13., Ferrari 57., Di Francesco 85., ill. Caputo 1.)

1. Juventus 4 4 9–4 +5 12
2. Sassuolo 5 3 1 1 12–8 +4 10
3. SPAL 4 3 1 4–1 +3 9
4. Napoli 4 3 1 6–6 0 9
5. Sampdoria 4 2 1 1 9–2 +7 7
6. Fiorentina 4 2 1 1 8–3 +5 7
7. Genoa 3 2 1 6–6 0 6
8. Lazio 4 2 2 3–4 –1 6