Serie A: kihagyott 11-es, öt gól – a 88. percben dőlt el a Parma–Torino

T. I.T. I.
2019.09.30. 22:43
Sirigu lehetett volna a meccs hőse (Fotó: AFP)
A Parma hazai pályán 3–2-es győzelmet aratott a több mint egy órán át emberhátrányban futballozó Torino felett az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójának záró mérkőzésén.

Fordulatos mérkőzést játszott egymással az olasz bajnokság két rendre Európába vágyó középcsapata, a Parma és a Torino. A találkozón már a második percben előnybe került a hazai együttes, Gervinho remek megmozdulásai után Dejan Kulusevski talált estében (s nem kis szerencsével) a kapuba (1–0). Ám nem örülhettek sokáig a pármaiak, a 12. percben Cristian Ansaldi fejesével egalizáltak a „bikák” (1–1).

Hiába játszott jobban a vendégcsapat, a 29. percben megpecsételődni látszott a sorsa, Bremer egy közeli lövésnél az arca elé kapta a kezét, ezért megkapta a második sárga lapját, a Parma pedig egy tizenegyest... Csakhogy Gervinho lövését Salvatore Sirigu védeni tudta.

Néhány pillanattal később a Torino harcolt ki tizenegyest a videobíró döntése alapján, Andrea Belotti pedig sokkal jobb ítélet-végrehajtónak bizonyult, mint a túloldalon elefántcsontparti kollégája (1–2). Ezúttal viszont a Parma válaszolt gyorsan, kontra végén Andreas Cornelius a léc alá vágta a labdát az első félidő ráadásperceiben (2–2).

A második játékrész elején sorra dolgozta ki a helyzeteket a hazai csapat, de Sirigu több nagy védéssel is tartotta csapatát. A rohamok elülte után a Torino – ha nem is futballozott veszélyesebben – többet birtokolta a labdát, mint ellenfele, s úgy tűnt, ezzel a taktikával ki is húzhatja a mérkőzés végéig.

Nem így lett.

A 88. percben Gervinho csinált meg remek cselt a tizenhatos jobb oldalánál, laposan középre adott, ahol szinte mindenki lemaradt a labdáról, leszámítva a hajrára épp csereként beszálló Roberto Inglesét, aki közvetlen közelről a hálóba kotorta a győztes gólt (3–2).

AZ ELSŐ FÉLIDŐ GÓLJAI

INGLESE TALÁLATA

OLASZ SERIE A
6. FORDULÓ
Parma–Torino 3–2 (Kulusevski 2., Cornelius 45+3., Inglese 88., ill. Ansaldi 12., Belotti 43. – 11-esből)
Vasárnap
Milan–Fiorentina 1–3 (Rafael Leao 80., ill. Pulgar 14. – 11-esből, Castrovilli 66., Ribéry 78.)
Cagliari–Hellas Verona 1–1 (Castro 29., ill. Faraoni 66.)
Lazio–Genoa 4–0 (Milinkovics-Szavics 7., Radu 40., Caicedo 59., Immobile 78.)
Lecce–Roma 0–1 (Dzeko 56.)
Udinese–Bologna 1–0 (Okaka 27.)
Napoli–Brescia 2–1 (Mertens 13., Manolasz 45+4., ill. Balotelli 67.)
Szombat

Sassuolo–Atalanta 1–4 (Defrel 62., ill. A. Gómez 6., 29., Gosens 13., D. Zapata 35.)
Sampdoria–Inter 1–3
(Jankto 55., ill. Sensi 20., A. Sánchez 22., Gagliardini 61.)
Juventus–SPAL 2–0