Serie A: összeesett a Napoli kapusa az Udinese elleni hatgólos meccsen

2019.03.17. 20:28
David Ospinát sokáig a pályán ápolták, majd kórházba szállították (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában hat gólt hozó, remek mérkőzést játszott egymással a Napoli és az Udinese, a nápolyi találkozót azonban beárnyékolja egy sérülés.

A Napoli–Udinese mérkőzés elején egy szerencsétlen ütközés következtében az egyik vendégjátékos, Ignacio Pussetto már nem tudta átugrani a kapujából kivetődő kolumbiai David Ospinát, és véletlenül fejbe rúgta. A kapust ápolni kellett, bekötözték a fejét, de folytatni tudta a meccset. Ám az első félidő hajrájában egyszer csak összeesett, látszólag az eszméletét is elveszítette egy időre. Sokáig a pályán ápolták, majd azonnal kórházba kellett szállítani. A Football Italia híre szerint a kórházban a CT-vizsgálatok megerősítették a fejsérülést, az Arsenaltól kölcsönkapott kapust 24-48 órára bent tartják a kórházban megfigyelésre.

A Napoli egyébként a 26. percben már 2–0-ra vezetett Amin Younes szép csavarása és José Callejón közeli gólja után, ám az Udinese a 30. és a 36. perc között egyenlíteni tudott. A második félidőben azonban Arkadiusz Milik fejes góljával és a két gólpassza után szóló végén eredményes Dries Mertens találatával a Napoli eldöntötte a három pont sorsát.

OSPINA SÉRÜLÉSE

OSPINA ÖSSZEESETT

OLASZ SERIE A
28. FORDULÓ
Napoli–Udinese 4–2 (Younes 17., Callejón 26., Milik 57., Mertens 69., ill. Lasagna 30., Fofana 36.)

KORÁBBAN
Empoli–Frosinone2–1
(Caputo 20. – 11-esből, Pajac 38., ill. Valzania 70.)
Lazio–Parma 4–1 (Marusic 22., Luis Alberto 26., 38. – az elsőt 11-esből, Lulic 44., ill. Sprocati 77.)
Atalanta–Chievo 1–1 (Ilicic 55., ill. Meggiorini 32.)
Genoa–Juventus 2–0
(Sturaro 72., Pandev 81.)
Torino–Bologna 2–3(Pulgar 6. – öngól, Izzo 89., ill. Poli 29., Pulgar 34. – 11-esből, Orsolini 64.)
SPAL–Roma 2–1(Faresz 22., Petagna 60. – 11-esből, ill. Perotti 53. – 11-esből)
Sassuolo–Sampdoria 3–5(Boga 38., A. Duncan 63., Babacar 92., ill. Defrel 15., Quagliarella 36., Linetty 39., Praet 46., Gabbiadini 72.)
Cagliari–Fiorentina 2–1(Joao Pedro 52., Ceppitelli 66., ill. F. Chiesa 88.)