Serie A: őrült mérkőzést nyert meg a Napoli Firenzében

2019.08.24. 22:44
Lorenzo Insigne két góllal vette ki a részét a nápolyi sikerből (Fotó: AFP)
A Napoli fordulatos csatában 4–3-ra győzött a Fiorentina vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 1. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén.
A Juventus idénynyitó győzelméről ide kattintva olvashatnak!

Erick Pulgar videózás után megítélt és végrehajtott tizenegyesével a Fiorentina szerezte meg a vezetést (1–0), de a szünetben már a Napoli állt jobban: Dries Mertens félmagas lövéssel egyenlített (1–1), majd kiharcolt magának egy véleményes tizenegyest, amelyből Lorenzo Insigne bevágta a második vendéggólt (1–2).

AZ ELSŐ FÉLIDŐ GÓLJAI

Szédületes negyedóra pörgette fel a második félidőt: Nikola Milenkovics fejjel egyenlített (2–2), José Callejón jól helyezett lövéssel válaszolt (2–3), ezt követte Kevin-Prince Boateng ugyancsak alsó sarkos „hozzászólása” (3–3), ám szépen kijátszott helyzet végén Insigne fejjel harmadszor is előnyhöz juttatta a nápolyiakat (3–4).

A MÁSODIK FÉLIDŐ GÓLJAI

A 78. percben pályára lépett Franck Ribéry is a hazaiaknál, a 92. percben mindent elkövetett egy büntető kiharcolásáért, de nem járt eredménnyel (Elseid Hysaj rángatta a 16-osra betörni igyekvő, majd földre rogyó francia karját, csakhogy a firenzeiek óhajtotta VAR-közbelépés elmaradt) – a Napoli hazavitte a három pontot.

OLASZ SERIE A
1. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Fiorentina–Napoli 3–4 (Pulgar 9. – 11-esből, N. Milenkovics 51., K.-P. Boateng 65., ill. Mertens 38., Insigne 43., 67. – az elsőt 11-esből, Callejón 56.)