Serie A: nyert Rómában, újabb lépést tett a BL felé az Atalanta

2019.05.05. 17:00
Nem csökkentik a tempót az Atalanta fekete-kék harcosai (Fotó: AFP)
Az Atalanta 3–1-re győzött a Lazio vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójának vasárnapi játéknapján, ezzel megerősítette pozícióját a Bajnokok Ligája-részvételt jelentő negyedik helyen. A Parma és a Sassuolo egyaránt kétgólos hátrányból mentett pontot hazai pályán – utóbbi vendége, a Frosinone ezzel kiesett az élvonalból.

A BL-részvételben még szintén reménykedő Lazio korán vezetést szerzett a délután rangadóján, csakhogy a bergamói gólzsák, Duván Zapata még az első félidőben egyenlített, aztán a második félidőben meg is fordult a meccs.

A remek idényt futó Atalanta – amely ezt megelőzően legutóbb öt éve nyert a Lazio vendégeként – sorozatban a harmadik bajnokiján győzött, és immár tíz forduló óta őrzi a veretlenségét. A két csapat tíz nap múlva újra megütközik – az Olasz Kupa döntőjében.

Egy kis stat: Duván Zapata a 22. gólját szerezte ebben a bajnoki idényben, és jó úton halad afelé, hogy megdöntse Filippo Inzaghi 1996–1997-ből származó klubrekordját (24).

Fabio Quagliarella kétszer is beköszönt, immár 25 góllal vezeti a mesterlövészek listáját – és 72 élvonalbeli találattal egyedül maradt a Sampdoria örök-góllövőlistájának negyedik helyén –, de a duplája csak ahhoz volt elég, hogy csapata két vereség után legalább egy pontot szerezzen végre. A Parma másodszor jött vissza 1–3-ról ebben az idényben, ez a harmadik 3–3-as döntetlenje – és sorozatban az ötödik iksze.

Elherdálta kétgólos előnyét a kutyaszorítóban lévő Frosinone is, és a Sassuolo otthonában jegyzőkönyvbe kerülő 2–2-vel biztossá vált, hogy a következő idényt – egyévnyi élvonal után ismét – a másodosztályban kezdi.

OLASZ SERIE A
35. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Lazio–Atalanta 1–3
(Parolo 3., ill. D. Zapata 22., Castagne 58., Wallace 76. – öngól)
Sassuolo–Frosinone 2–2 (Ferrari 66., Boga 77., ill. Sammarco 8., Paganini 36.)
Parma–Sampdoria 3–3 (Gazzola 2., Kucka 67. – 11-esből, Bastoni 71., ill. Quagliarella 28., 60. – az elsőt 11-esből, Defrel 38.)