Serie A: nem gond az emberhátrány, hat gólig jutott a Juventus

2017.10.22. 19:55
Sami Khedira felnőttszinten először triplázott (Fotó: AFP)
A 26. perctől emberhátrányban játszó Juventus labdarúgócsapata 6–2-re nyert Udinében a Serie A 9. fordulójában.

A Juventus 2010 április óta nem kapott ki Udinében, a legutóbbi két fordulóban viszont csak egy pontot szerzett. A torinóiaknál Blaise Matuidi, Benedikt Höwedes, Medhi Benatia, Stefano Sturaro, Mattia De Sciglio és Marko Pjaca sem játszhatott, ráadásul Daniele Rugani labdavesztése után Stipe Perica már a 8. percben megszerezte az Udinesének a vezetést.

A Juve a brazil Samir öngóljával egyenlített, majd Sami Khedira találatával fordított. A 26. percben emberhátrányba kerültek a vendégek, az Ali Adnannal összeszólalkozó Mario Mandzukic ugyanis sérelmezte, hogy mindketten sárga lapot kaptak, és ezt olyan hevesen tette, hogy gyorsan kapott még egy sárgát. Alex Sandro 2016 májusában történő kiállítása óta először kapott piros lapot a Serie A-ban Juventus-játékos.

MANDZUKIC KIÁLLÍTÁSA

Gianluigi Buffon bravúrjaival a vendég „zebrák” (akik ezúttal sárgában játszottak) a szünetig megőrizték előnyüket, a második félidő elején azonban Danilo egalizált.

Sokáig nem örülhettek az udineiek, hiszen 12 perc múlva már 4–2-es hátrányban voltak, előbb Rugani, majd Khedira volt eredményes.

Az Udinese a hajrára teljesen összeomlott, Khedira megszerezte harmadik gólját (felnőttszinten először triplázott a német válogatott középpályás), és még Miralem Pjanic is betalált (2–6). A Juventus 2012 novembere óta először jutott hat gólig idegenben a Serie A-ban.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

OLASZORSZÁG, SERIE A
9. FORDULÓ
Udinese–Juventus 2–6 (Perica 8., Danilo 47., ill. Samir 14. – öngól, Khedira 20., 59., 87., Rugani 52., Pjanic 90.)
KÉSŐBB
Lazio–Cagliari 3–0 (Immobile 7., 41. – az elsőt 11-esből, Bastos 49.)

KORÁBBAN
Atalanta–Bologna 1–0 (Cornelius 71.)
Benevento–Fiorentina 0–3 (Benassi 18., Babacar 47., Théréau 66. – 11-esből)
Milan–Genoa 0–0
SPAL–Sassuolo 0–1 (Politano 1.)
Torino–Roma 0–1 (Kolarov 69.)
Chievo–Verona 3–2
(Inglese 23., 30. – a másodikat 11-esből, Pellissier 73., ill. Verde 6., Pazzini 55. – 11-esből)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Napoli–Inter 0–0

Sampdoria–Crotone 5–0 (Ferrari 3., Quagliarella 12., Caprari 39., Linetty 71., Kownacki 76.)