Serie A: nem bírt egymással a Milan és a Napoli

2019.01.26. 22:29
Pontosztozkodással zárult a 21. forduló szombati rangadója (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulója szombati játéknapjának slágermérkőzésén a Milan hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Napolival.

A hazaiak részéről Patrick Cutronénak, a vendégektől pedig José Callejónnak voltak komolyabb lehetőségei az első félidőben, ám gól nem született.

A második játékrész első nagy lehetősége a vendégek lengyel támadója, Arkadiusz Milik előtt adódott, viszont Gianluigi Donnarumma jókor volt jó helyen és védte a próbálkozását. A hajrára megélénkült a találkozó, főképp a Napoli dominált, de a Milannak is megvoltak a maga helyzetei.

A milánóiak új igazolása, Krzysztof Piatek bő húsz percet kapott Gennaro Gattusótól, jól szállt be a meccsbe, de érdemi változást ő sem hozott. Az utolsó percekire emberhátrányba került a Napoli, azonban az eredmény ezután se változott. A döntetlen egyik csapatnak sem jó eredmény: a tabella második helyén álló Napoli hátránya tovább nőhet, ha vasárnap nyer a Juventus, a Milant pedig a Roma előzheti meg, ha a fővárosiak legyőzik az Atalantát.

OLASZ SERIE A
21. FORDULÓ

Milan–Napoli 0–0
Kiállítva: Fabián (Napoli, 93.)

KORÁBBAN
Sassuolo–Cagliari 3–0 (Locatelli 9., Babacar 45+4. – 11-esből, Matri 87.)
Sampdoria–Udinese 4–0 (Quagliarella 33., 56. – mindkettőt 11-esből, Linetty 68., Gabbiadini 78.)