Lukaku duplázott, az Inter megbüntette a Napoli hibáit

2020.01.06. 20:39
Lukaku duplázott, az Inter legyőzte a Napolit (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 18. fordulójának záró mérkőzésén az Inter a duplázó Romelu Lukaku vezérletével 3–1-re nyert a Napoli otthonában, így továbbra is a tabella élén áll.

A 18. forduló záró mérkőzését jól kezdte a Napoli, ám Arkadiusz Milik és Lorenzo Insigne sem tudott gólt szerezni: előbbinek a közeli fejese, utóbbinak a távoli lövése kerülte el a kevéssel az Inter kapuját. Ennek ellenére még negyedóra sem telt el, egy hibát kihasználva az Inter szerzett vezetést. Giovanni Di Lorenzo csúszott el az ellenfél térfelén, Romelu Lukaku lecsapott a labdára, majd óriási szóló végén ballal lőtt, a labda pedig a jobb oldali kapufáról a gólvonal mögé pattant. 0–1

Lukaku első gólja

A gólt követően fölényben játszott Antonio Conte együttese, amely több nagy helyzetet is kialakított. Alex Meretnek Roberto Gagliardini, majd Lautaro Martínez lövése, illetve Matías Vecino fejese után is védenie kellett, a 33. percben azonban nagyot potyázott: Lukaku erős, de nem túl pontos lövését csúnyán bevédte. 0–2

Lukaku második gólja

A Napoli nem adta fel, még az első félidő hajrájában szépített: a 39. percben Piotr Zielinski felívelése után José Callejón kapásból adta be a labdát, amelyet a középen üresen érkező Arkadiusz Milik estében, közelről a kapuba továbbított. 1–2

Milik gólja

A fordulás után Insigne szinte azonnal egyenlíthetett volna, de éles szögből leadott lövése után a labda elsuhant a kapufa mellett. Ezt követően kicsit visszaesett a színvonal, majd újabb hazai hibát kihasználva növelte előnyét az Inter. Vecino jobb oldali beadása után Kosztasz Manolasz menteni akart, tisztázás helyett viszont lekészítette a labdát Lautaro Martíneznek, aki köszönte a lehetőséget, és közelről gólt lőtt. 1–3

Lautaro Martínez gólja

A hajrában Zielinski többször is megtornáztatta Samir Handanovicot, míg Insigne szabadrúgása után a keresztléc segítette ki a szlovén kapust, az eredmény viszont már nem változott, az Inter 3–1-re nyert a Napoli otthonában, így továbbra is vezeti a bajnokságot.

A Napoli Gennaro Gattuso vezetésével a második hazai mérkőzését is elveszítette, az Inter pedig 1997 után távozott ismét három ponttal a San Paolo Stadionból.

OLASZ SERIE A
18. FORDULÓ, hétfői mérkőzések
Napoli–Inter 1–3 (Milik 39., ill. R. Lukaku 14., 33., Lautaro Martínez 62.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Korábban
Bologna–Fiorentina 1–1(Orsolini 94., ill. Benassi 27.)
Milan–Sampdoria 0–0
Atalanta–Parma 5–0(A. Gómez 11., Freuler 34., Gosens 43., Ilicic 60., 71.)
Juventus–Cagliari 4–0(C. Ronaldo 49., 67. – a másodikat 11-esből, 82., Higuaín 81.)
Lecce–Udinese 0–1 (De Paul 88.)