Serie A: Nainggolan gólja adta meg a kezdőlökést az Internek

2018.09.01. 19:59
Radja Nainggolan (balról a második) első meccsén megszerezte első gólját az Interben (Fotó: AFP)
Az Internazionale a gól nélküli első félidő után 3–0-ra legyőzte idegenben a Nagy Ádámot nélkülöző Bolognát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 3. fordulójában. A milánói csapat a második játékrész közepén Radja Nainggolan góljával szerezte meg a vezetést, majd a hajrában Antonio Candreva és Ivan Perisic is betalált.

Az Inter az első győzelmére készült a Serie A mostani kiírásában, de csapatkapitányát, egyben első számú gólfelelősét, Mauro Icardit izomsérülés miatt nélkülöznie kellett a Stadio Renato Dall'Arában. Ott, ahol 2002 februárja, vagyis 12 mérkőzés óta nem kapott ki. A Bolognában az egymeccses eltiltását letöltő Nagy Ádám a kispadon kezdte a találkozót (és ott is fejezte be).

A hazaiak már rögtön a mérkőzés elején majdnem ajándékoztak egy gólt a vendégeknek, ám Ivan Perisic nem élt a kínálkozó lehetőséggel, majd nem sokkal később a másik oldalon Samir Handanovic mutatott be nagy védést. Ezektől a helyzetektől eltekintve az első félidőben nem sokszor forogtak veszélyben a kapuk.

Az Inter játékosaiban akkor szakadhatott át a gát, amikor a 67. percben Radja Nainggolan góljával megszerezték a vezetést. A Romától szerződtetett belga középpályás az első két fordulót sérülés miatt kihagyta, első meccsén a milánói csapatban azonban rögtön góllal debütált (0–1).

A 82. percben megszületett a vendégek második gólja is, Antonio Candreva 504 nap után talált be a Serie A-ban (0–2). Két perccel később a világbajnoki ezüstérmes Ivan Perisic kialakította a 3–0-s végeredményt.

Az Inter megszerezte első győzelmét a bajnoki idényben, míg a Bolognával először esett meg az a csúfság a Serie A-ban, hogy az első három forduló egyikében sem szerzett gólt.