Serie A: nagy lehetőséget szalasztott el a Milan

2018.04.08. 22:45
Küzdelmes meccsen ikszelt a Milan a Sassuolóval (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójában a Milan hazai pályán nem bírt (1–1) a Sassuolóval.

Kedvezően alakultak a dolgok a fordulóban a Milan számára, hiszen az Inter és a Roma is kikapott, így lehetőség nyílt csökkenteni a lemaradást. A Sassuolo a kiesés ellen küzd, a rendkívül sűrű alsóházban próbál előbbre lépkedni. Már az első percben megszerezhette volna a vezetést a Milan, Ricardo Rodríguez beadása találta meg Franck Kessiét a hosszú kapufánál, a középpályás azonban szerencsétlen mozdulattal próbálta a kapuba juttatni a labdát, így Andrea Consigli a gólvonalról tisztázni tudott.

Néhány perccel később rosszabbra fordult a Milan helyzete, Alessio Romagnoli ugyanis combsérülést szenvedett, le kellett cserélni – Mateo Musacchio váltotta. Consiglinek kellett több védést is bemutatnia, de a Sassuolo kapusa állta a sarat, így a szünetben 0–0-t mutatott a San Siro eredményjelzője.

A második félidőben is inkább a Milan akarata érvényesült a pályán, de nem tudta gólra váltani mezőnyfölényét a házigazda. Erre rá is fázott: a 75. percben Matteo Politano vette át a leshatáron a labdát, kapura fordult és 18 méterről a jobb alsóba bombázott – Gianluigi Donnarumma csak beleérni tudott, hárítani nem(0–1).

Leonardo Bonuccit is elveszítette a Milan. Ő nem sérült meg ugyan, de reklamálásért sárga lapot kapott, s ez az ötödik volt neki a szezonban, így ki kell hagynia a Milan következő meccsét – a Napoli elleni rangadót.

A hajrában a csereként beálló Nikola Kalinic egyenlített: a 86. percben a horvát csatár a tizenhatoson belül kapott labdát, lefordult védőjéről és tíz méterről a kapuba lőtt, lökete a keresztlécről pattant be védhetetlenül(1–1).

A Milan így csak minimálisan tudott közelebb zárkózni a városi rivális Interhez és a Bajnokok Ligája-indulást érő helyen álló negyedik AS Romához.

OLASZ SERIE A
31. FORDULÓ

Milan–Sassuolo 1–1 (Kalinic 86., ill. Politano 75.)
KORÁBBAN
Udinese–Lazio 1–2 (Lasagna 13., ill. Immobile 27., Luis Alberto 37.)
Torino–Internazionale 1–0 (Ljajics 36.)
Crotone–Bologna 1–0 (Simy 25.)
Hellas Verona–Cagliari 1–0 (Romulo 36. – 11-esből)
Napoli–Chievo 2–1 (Milik 89., A. Diawara 93., ill. Stepinski 73.)
SZOMBATON
SPAL–Atalanta 1–1 (Cionek 39., ill. De Roon 78. – 11-esből)
Roma–Fiorentina 0–2 (Benassi 7., G. Simeone 39.)
Sampdoria–Genoa 0–0
Benevento–Juventus 2–4 (Diabaté 24., 51., ill. Dybala 16., 45+3., 74. – a másodikat és a harmadikat 11-esből, Douglas Costa 82.)