Serie A: nagy gól, nagy meglepetés – Nápolyban nyert a Lecce

2020.02.09. 17:04
Politano (21) és társai nem találták a Lecce ellenszerét (Fotó: SSC Napoli)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában a Lecce 3–2-re győzött a Napoli vendégeként.

Gennaro Gattuso decemberben vette át a Napoli irányítását Carlo Ancelottitól, de rövid távon neki sem sikerült javítania a lejtmenetben lévő csapat eredményein. Az első meccsén rögtön kikaptak a déliek otthon a Parmától, majd az azt követő négy bajnokiból még hármat elveszítettek, ráadásul az Inter és a Fiorentina ellen is hazai pályán maradtak alul. Ezek után azonban a legutóbbi három tétmeccsét megnyerte a Napoli, a kupában a Lazio, majd a bajnokságban a Juve (mindkettőt otthon), aztán a Sampdoria ellen győzött. Így a bennmaradásért küzdő Lecce ellen már önbizalommal telve léphettek pályára a nápolyiak, aztán a meccs mégsem úgy alakult, ahogy a hazaiak remélték…

A Lecce a 29. percben megszerezte a vezetést, Gianluca Lapadula közelről passzolta a kapuba a kipattanó labdát, és bár a 48. percben bal oldali kontra végén a középen érkező Arkadiusz Milik egyenlített, nem sokkal később Lapadula második góljával (ezúttal 8 méterről fejelt a kapuba) ismét a vendégek vezettek.

Ráadásul a Lecce ezt követően sem csak védekezésre rendezkedett be, 2–1-es előnye birtokában is eljutott helyzetig, sőt a 82. percben – a hét perccel korábban csereként pályára lépő – Marco Mancosu 28 méterről, szabadrúgásból óriási gólt lőtt, eldöntve ezzel a három pont sorsát. A Napoli a szintén csereként beálló José Callejón akrobatikus mozdulattal szerzett góljával a 90. percben még szépített, de így sem kerülhette el idénybeli hatodik hazai vereségét a Serie A-ban.

Mancosu gólja

A Genoa a 36 éves Goran Pandev góljával 1–0-ra legyőzte a Cagliarit, míg az Udinese a 92. percben szerzett góllal mentett pontot a Brescia vendégeként.

OLASZ SERIE A
23. FORDULÓ
VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK

Napoli–Lecce 2–3 (Milik 48., Callejón 90., ill. Lapadula 29., 61., Mancosu 82.)
Brescia–Udinese 1–1 (Bisoli 81., ill. De Paul 92.)
Genoa–Cagliari 1–0 (Pandev 43.)
KORÁBBAN
SPAL–Sassuolo 1–2 (Bonifazi 24., ill. Caputo 65. – 11-esből, Boga 90.)
KÉSŐBB
18.00: Parma–Lazio (Tv: Digi Sport2)
20.45: Inter–Milan (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Roma–Bologna 2–3 (Denswil 22. – öngól, Mhitarjan 72., ill. Orsolini 16., Barrow 26., 51.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Fiorentina–Atalanta 1–2 (Chiesa 32., ill. D. Zapata 49., Malinovszkij 72.)
Torino–Sampdoria 1–3 (Verdi 55., ill. Gastón Ramírez 70., 75., Quagliarella 79. – 11-esből)
Verona–Juventus 2–1 (Borini 76., Pazzini 86. – 11-esből, ill. C. Ronaldo 65.)

1. Juventus 23 17 3 3 44–23 +21 54
2. Internazionale 22 15 6 1 44–18 +26 51
3. Lazio 22 15 5 2 52–20 +32 50
4. Atalanta 23 12 6 5 61–31 +30 42
5. Roma 23 11 6 6 42–30 +12 39
6. Verona 23 9 7 7 28–24 +4 34
7. Bologna 23 9 6 8 37–36 +1 33