Serie A: Nagy Ádámmal szerezte meg első bajnoki győzelmét a Bologna

2018.09.23. 16:59
Nagy Ádám (balra) végig a pályán volt (Fotó: LaPresse)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 5. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésein a Bologna Nagy Ádámmal a soraiban megszerezte első bajnoki győzelmét az idényben, valamint idegenben nyert az Udinese, és hazai pályán a Lazio.

A Bologna Nagy Ádámmal a kezdőben fogadta a Romát, és a magyar középpályás végig a pályán is volt a 2–0-ra megnyert mérkőzésen.

A mérkőzést a vendégek kezdték aktívabban, a 10. perc végén Federico Fazio fejese után csak Lukasz Skorupski kapus bravúrjának köszönhették a hazaiak, hogy nem lett gól. A lengyel kapus remek napot fogott ki, a folytatásban is nagyszerű védések sorával gátolta meg a római támadókat a gólszerzésben.

A hazaiak aztán bő fél óra játék után első komolyabb helyzetüket gólra váltották: Federico Mattiello lőtt a rómaiak kapujába.

A fordulás után továbbra is a vendégeknél volt többet a labda, de az egyenlítés csak nem sikerült nekik, Skorupski eszén nem tudtak túljárni. A Bologna negyedóra elteltével gyors kontra végén Diego Falcinelli passza után Federico Santander pontos lövésével duplázta meg az előnyét.

A mérkőzés 79. percében Lorenzo Pellegrini kapott sárga lapot, miután egy ollózási kísérletével a labda helyett Nagy Ádám fejét találta el – de a magyar válogatott középpályás rövid ápolás után folytatni tudta.

• A Lazio hazai pályán a duplázó Ciro Immobile vezérletével 4–1-re megverte a Genoát, és ezzel felugrott a tabella 5. helyre.

• Az Udinese a 76. percben szerzett vezetést Rodrigo de Paul góljával a Chievo ellen, majd az argentin a 90. percben kiosztott egy gólpasszt is, Kevin Lasagna állította be a 2–0-s végeredményt. A Chievo továbbra is nyeretlen, és az utolsó helyen áll.

OLASZ SERIE A
5. FORDULÓ

Bologna–Roma 2–0 (Mattiello 36., Santander 59.)
Chievo–Udinese 0–2 (De Paul 76., Lasagna 90.)
Lazio–Genoa 4–1 (Caicedo 7., Immobile 23., 89., Milinkovics-Szavics 53., ill. Piatek 46.)

KORÁBBAN
Torino–Napoli 1–3
(Belotti 51. – 11-esből, ill. Insigne 4., 59., Verdi 21.)

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Sampdoria–Internazionale 0–1
(Brozovic 94.)
Sassuolo–Empoli 3–1 (K-P. Boateng 13., Ferrari 57., Di Francesco 85., ill. Caputo 1.)
Parma–Cagliari 2–0 (Inglese 20., Gervinho 47.)
Fiorentina–SPAL 3–0 (Pjaca 18., Milenkovics 28., Chiesa 56.)

1. Juventus 4 4 9– 4 +5 12
2. Napoli 5 4 1 9– 7 +2 12
3. Fiorentina 5 3 1 1 11– 3 +8 10
4. Sassuolo 5 3 1 1 12– 8 +4 10
5. Lazio 5 3 2 7– 5 +2 9
6. SPAL 5 3 2 4– 4 0 9