Serie A: Nagy Ádám ismét kezdett, 581 perc kellett a Frosinone-gólhoz

2018.09.30. 17:04
Nagy Ádám megint ott volt a kezdőben (Fotó: Twitter)
A Bologna hátrányból felállva 2–1-re legyőzte az Udinesét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

Habár Erick Pulgar eltiltását két mérkőzésre csökkentették, Filippo Inzaghi vezetőedző ismét Nagy Ádámnak szavazott bizalmat, aki így sorozatban a harmadik mérkőzésén kezdhetett a Bolognában. Az Udinese elleni vasárnapi bajnokit a magyar középpályás csapata kezdte jobban, a 15. percben majdnem tizenegyeshez is jutott, ám a játékvezető hiába vette igénybe a VAR segítségét, érthetetlen módon elmaradt a büntető.

A vendégek válasza egy óriási ziccer volt, amely még kimaradt, Ignacio Pussetto viszont nem hibázott, és a 32. percben megszerezte a vezetést az Udinesének – az argentin az első gólját jegyezte az olasz csapatban (0–1).

A Bolognának még a szünet előtt összejött az egyenlítés, ráadásul Nagy Ádámtól indult az akció, melynek végén Federico Santander lőtt óriási gólt (1–1).

A kiegyenlített játékot hozó második félidő egy gólt hozott, azt viszont a Bologna szerezte: a nem sokkal korábban beálló Riccardo Orsolini volt eredményes (2–1).

A pocsékul rajtoló Bologna második sikerét ünnepelhette a bajnokságban, Nagy Ádám egymás után a harmadik bajnokiját játszotta végig.

581 perc után megszerezte első gólját a Frosinone a Serie A 2018–19-es idényében, de így is kikapott hazai pályán 2–1-re a Genoától.

Torino Simone Zaza 88. percben szerzett találtaával győzött az utolsó helyezett Chievo otthonában, míg a Fiorentina negyedik hazai mérkőzésén is nyert, ezúttal az Atalantát verte meg 2–0-ra.