Serie A: Rómában szakadt meg az Inter gyenge szériája

2017.05.21. 22:41
Nyolc nyeretlen meccs után győzött az Inter (Fotó: Twitter)
Elérhető közelségbe került a negyedik hely az Atalanta számára, miután az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának vasárnapi, utolsó mérkőzésén a Lazio 3–1-re kikapott hazai pályán az Intertől.

A hazaiak szereztek vezetést, a 18. percben Murillo szabálytalankodott Felipe Andersonnal, a megítélt büntetőt Keita Baldé Diao vágta a bal felső sarokba (1–0).

A 31. percben egyenlített az Inter, egy bal oldali szögletet követően Perisic megcsúsztatott labdáját Andreolli fejelte a kapuba (1–1).

Hat perccel később már az Inter vezetett, Candreva jobbról gyengén lőtt a kapu elé, Vargic kapus meg is fogta volna, de Hoedt az ötösön beleért, így a labda a kapuba csorgott (1–2).

A második félidőben a Lazio megfogyatkozott, előbb a gólszerző Keita, majd a Lulic is megkapta második sárga lapját, az emberhátrányt pedig kihasználta az Inter, és Éder a 74. percben megszerezte a harmadik gólt is (1–3).

A milánói csapat zsinórban nyolc nyeretlen bajnoki után szerzett ismét három pontot, ezzel feljött a 7. helyre, a Lazio 70 pontjával még a 4. helyen áll, de már csak egy ponttal vezet bergamói riválisa előtt. Az utolsó fordulóban Atalanta–Chievo és Crotone–Lazio mérkőzésekre kerül sor.

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ
Lazio–Inter 1-3 (Keita Baldé 18. – 11-esből), ill. Andreolli 31., Hoedt 37. – öngól, Éder Martins (74.)
AC Milan–Bologna 3–0 (Deulofeu 69., Honda 73., Lapadula 91.)
Empoli–Atalanta 0–1 (Gómez 13.)
Genoa–Torino 2–1 (Rigoni, 32., G. Simeone 54., ill. Ljajics 89.)
Juventus–Crotone 3–0 (Mandzukic 12., Dybala 39., Alex Sandro 83.)
Sassuolo–Cagliari 6–2 (Magnanelli 7., Berardi 12., Politano 13., Sensi 34., Iemmello 56. – 11-esből, Matri 90., ill. Sau 25., Ionita 60.)
Udinese–Sampdoria 1–1 (Théréau 5., ill. Muriel 64. – 11-esből)

1. Juventus 37 28 4 5 75–26 +49 88
2. Roma 37 27 3 7 87–36 +51 84
3. Napoli 37 25 8 4 90–37 +53 83
4. Lazio 37 21 7 9 73–48 +25 70
5. Atalanta 37 20 9 8 61–41 +20 69
6. Milan 37 18 9 10 56–43 +13 63
7. Internazionale 37 18 5 14 67–47 +20 59