Serie A: megint botlott a Milan, ezúttal az Empoli tréfálta meg

2018.09.27. 22:53
A Milannak Lucas Biglia gólja ellenére is be kellett érnie az iksszel (Fotó: Twitter.com/acmilan)
A Milannak mindössze 1–1-es döntetlenre futotta az Empoli ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójában.

Mindössze tíz perc kellett hozzá, hogy a Milan megszerezze a vezetést, ekkor egy rossz felmentést követően Lucas Biglia lőtt 15 méterről a jobb felsőbe – az argentin középpályásnak szerencséje volt, bombája ugyanis megpattant egy lábon, emiatt köthetett ki a labda a hazaiak kapujában.

A 31. percben kettőre növelhette volna előnyét a Milan, ám Franck Kessié helyzeténél félelmetesen nagyot védett az Empoli kapusa, Pietro Terracciano.

A 71. percben a piros-feketék csapatkapitánya, Alessio Romagnoli óriási hibát vétett, aminek a vége az lett, hogy büntetőhöz jutott az Empoli. A labda mögé Francesco Caputo állt, s elemi erővel magasan, a kapu közepébe bombázott (1–1).

Hiába nyomott és alakított ki több nagy helyzetet is a folytatásban a Milan, nem tudott gólt szerezni, így be kellett érnie az egy ponttal.