Római derbi döntetlennel a kapufák erdejében

R. Gy.R. Gy.
2019.09.01. 17:48
Luis Alberto (balra) gólja egy pontot ért (Fotó: AFP)
Mindjárt a második fordulóban fővárosi rangadót játszottak az olasz Serie A-ban, ugyanis a Lazio fogadta a Stadio Olimpicóban az AS Romát. Ez a meccs leginkább a rengeteg kapufáról lett nevezetes, hiszen a két csapat hatszor is eltalálta, a Lazio négyszer, a Roma kétszer. Bár a meccs nagy részében a Lazio volt veszélyesebb, a helyzeteit kihagyta, így csak egy ponttal kellett megelégednie a veszélyesen kontrázó Roma ellen.

OLASZ SERIE A
2. FORDULÓ

Lazio–Roma 1–1(Luis Alberto 58., ill. Kolarov, 17., – 11–esből)

A mérkőzés élő közvetítését ide kattintva lehet elolvasni.

Úgy készült a két római csapat a Derby della Capitaléra, hogy általános közvélekedés szerint a Lazio számított esélyesnek. A világoskékek edzője, Simone Inzaghi azért igyekezett hűteni a kedélyeket, de a csapatát nem tette hidegre, mivel a „hazai” csapat nagy lendülettel kezdte a meccset.

Egészen elképesztő lövésparádét láthattunk az első félórában. Ebben elsősorban a Lazio jeleskedett, amelynek játékosai (főleg Immobile és Milinkovics-Szavics) mindenféle pozícióból gondolkodás nélkül tüzeltek. Volt is dolga Pau Lópeznek, a vendégek kapusának...

A legtöbb dolga azonban a kapufának volt. A 27. percig ötször találták el a csapatok, háromszor a Lazio, kétszer a Roma. És ezt a Lazio bánhatta jobban, mert a 17. percben Edin Dzeko harcolt ki tizenegyest egy kezezés után, amelyet Kolarov biztosan lőtt a hálóba. 0–1

A félidő első felében sokkal jobb volt a Lazio, de gólt nem tudott szerezni, sőt az utolsó tíz percre átvette a kezdeményezést a Roma, ami füttykoncertet váltott ki a közönség „sasokat” kedvelő részében.

A második félidőben majdnem negyedóráig eseménytelen játszadozást láthattunk, amelynek a végén a Lazio kezdett ébredezni, és bár az 57. percben nagy helyzetet rontott Lazzari, de az 58. percben már sikerült az egyenlítés. Immobile kapott remek labdát, nem tudták tőle elvenni, ezért a kapunak háttal fordult, visszagurított Luis Alberto elé, aki 11 méterről, középről a visszafutó Roma-játékosok között a hálóba lőtt. 1–1

A gól után feltámadt a Lazio, és egyre-másra vezette a veszélyes támadásokat, és a levegőben lógott az újabb gól. De nem akart jönni, a Lazio belefáradt a nagy hajtásba, visszavett az iramból, így a Roma előtt is adódtak lehetőségek, de igazi helyzet egy sem.

Az utolsó tíz percben többet támadott a Roma, beszorította riválisát a kapuja elé, mégis a Lazio szerezhetett volna gólt, ha például a 86. percben Parolo nem találja el a kapufát. Ez volt a Lazio negyedik kapufája a meccsen!

A legvégére még jutott egy meg nem adott gól a Laziónak, de az eredmény nem változott, változatos meccsen egy-egy pont jutott a két római csapatnak.

PÉNTEK
Bologna–SPAL 1–0(Soriano 93.)
SZOMBAT
Milan–Brescia 1–0(Calhanoglu 12.)
Juventus–Napoli 4–3(Danilo 16., Higuaín 19. Cristiano Ronaldo 62., Koulibaly 92. – öngól, ill. Manolasz 66., Lozano 68., Di Lorenzo 81.)