Serie A: ikszelt a Juve, kikapott az Atalanta és a Lazio

V. J.V. J.
2020.10.17. 22:48
Hirving Lozano (balra szemből) négy perc alatt rúgott kettőt az Atalantának (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) negyedik fordulójában a Napoli hazai pályán 4–1-re megverte az Atalantát. A Lazio simán kikapott 3–0-ra a Sampdoria otthonában, míg a Juventus nem bírt a Crotonéval (1–1).

Hamar eldöntötte az Atalanta elleni mérkőzést a Napoli, amely az első félidőben tűzijátékot rendezett a bergamói kapu előtt: tizennégy kaput eltaláló lövése volt.

A vezetést a nápolyiak a félidő felénél járva Lozano révén szerezték meg, aki villámgyorsan kétszer is betalált. A mexikói második gólja után csak három percet kellett várni, amikor Politano háromra növelte a déliek előnyét, a félidő vége előtt nem sokkal pedig Osimhen révén már negyedszer is bevették a kaput.

A második játékrészre visszavettek az iramból a hazaiak, több teret engedve a vendégeknek, akiktől Lammers gondoskodott arról, hogy ne legyen ennyire sima a végeredmény – így végül 4–1-gyel zárult a találkozó.

Sima hazai győzelmet hozott a Sampdoria és a Lazio meccse is. Quagliarella szerezte meg a vezetést szép fejes góljával a genovaiaknak, majd nem sokkal az első félidő vége előtt Augello bombázott a rómaiak kapujába. A végeredményt a második játékrészben Damsgaard állította be kapufás góljával.

Hamar vezetést szerzett a Juventus ellen a vendéglátó Crotone, amely a mérkőzés elején Bonucci szabálytalansága miatt tizenegyeshez jutott. A labda mögé Simy állt, aki a nekifutás során kivárta, amíg Buffon elvetődik, majd a kapu üresen maradó bal oldalába lőtt.

Kilenc perccel később Morata egyenlített, Chiesa kiváló labdáját már csak az üres kapuba kellett passzolnia.

A második félidőben emberhátrányba kerültek a torinóiak: Chiesa csúnyán odalépett Cigarininek, amiért a játékvezető azonnal felmutatta neki a piros lapot.

A 76. percben úgy tűnt, megfordítja a meccset a Juve. Morata talált újra a kapuba, de a gólját les miatt érvénytelenítették, így maradt az 1–1.

Az Internazionale–Milan mérkőzésről itt olvashat bővebben!