Serie A: kiütéssel nyert a Napoli, ismét győzött a Milan

2017.09.17. 17:00
Insigne szerezte a Napoli második gólját (Fotó: AFP)
A Juventus és az Inter után a Napoli is megőrizte hibátlan mérlegét az olasz labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában, Maurizio Sarri együttese félórás rohammal 6–0-ra elintézte az újonc Beneventót.

A nápolyi gólgyártás már a 3. percben megkezdődött, Mertens lövését megpattanó lövését Belec kapus még védte, de Allan jól érkezett a lecsorgó labdára (1–0).

A 15. percben Gulam passzát követően Insigne fordult kapu felé, és 14 méterről gyönyörűen kilőtte a hosszú, bal sarkot (2–0).

A 27. percben Insigne pazar labdáját a védők közül kilépő Mertens közelről bepöccintette (3–0).

A 32. percben ismét Gulam volt a feladó, balról érkező beadása egy csapattárs előtt elsuhant, José Callejón azonban 12 méterről, ballal nem hibázott (4–0).

A 65. percben a ghánai Chibsah szabálytalankodott Giaccherinivel a 16-oson belül, a büntetőt Mertens a jobb alsó sarok felé lőtte, a labda a vetődő kapus kezéről pattant a hálóba (5–0).

A 6–0-s végeredményt Mertens állította be, aki a 90. percben újabb tizenegyest értékesített, háromra növelve saját találatai számát.

Milan kiheverte a múlt heti, Lazio elleni 4–1-es vereséget, és a horvát Kalinic duplájával 2–1-re győzött az Udinese ellen.

Megőrizte veretlenségét a Lazio, miután a szenzációs Immobile duplájának is köszönhetően 3–2-re győzött a Genoa otthonában. A csatár negyedik bajnokiján ötödik gólját szerezte, amikor betalált, eddig nyert csapata (három győzelem mellett a SPAL ellen gól nélküli döntetlent játszottak a rómaiak).

A hazaiak mindkét gólját az a Pietro Pellegri szerezte, aki május 28-án az AS Roma kapujába is betalált, azzal ő lett az első 2001-es születésű játékos, aki eredményes volt a Serie A-ban.

OLASZ SERIE A
4. FORDULÓ
Milan–Udinese 2–1
(Kalinic 22., 31., ill. Lasagna 28.)
Napoli–Benevento 6–0 (Allan 3., Insigne 15., Mertens 27., 65., 90. – a másodikat és a harmadikat 11-esből, José Callejón 32.)
SPAL–Cagliari 0–2
(Barella 17., Joao Pedro 68.)
Torino–Sampdoria 2–2 (Baselli 13., Belotti 14., ill. D. Zapata 1., Quagliarella 34.)
Chievo–Atalanta 1–1 (Bastien 52., ill. A. Gómez 85. – 11-esből)
Genoa–Lazio 2–3 (Pellegri 57., 73., ill. Bastos 13., Immobile 70., 82.)