Serie A: kétgólos előnyről ikszelt a Roma a sereghajtóval

2018.09.16. 14:29
Hiába vezetett már két góllal a Roma, ponttal távozott a Chievo (Fotó: AFP)
Az olasz Serie A 4. fordulójában a Roma a Stadio Olimpicóban fogadta a tabella utolsó helyén szerénykedő veronai Chievót. Bár az első félidőben biztosan vezetett a hazai csapat, a második játékrészben sikerült a Chievónak szépítenie, majd a 83. percben egyenlítenie.

Nem sokáig bírta a Stadio Olimpicóban a Chievo, hiszen mindjárt a 10. percben vezetést szerzett a Roma. Florenzi ívelt jobbról a tizenhatoson belülre, ahol Tomovic és Sorrentino szemmel követte, ahogy El Shaarawy közelről a hálóba lő. 1–0

Ez mondjuk nem volt meglepő, ha tudjuk, hogy a „Fáraó” a legutóbbi három, Chievo elleni meccsén betalált a római olimpiai stadionban.

A 30. percben növelte az előnyét a Roma. Dzeko lesgyanús helyzetben vette mellre a labdát a tizenhatoson belül, majd visszagurított az érkező Cristanténak, aki 10 méterről a jobb alsóba lőtt. 2–0

A 41. percben kiderült, hogy két lépésről is ki lehet hagyni egy helyzetet. Ekkor ugyanis a chievós Stepinski fejelt fölé, pedig ha hagyja a mellette jobb helyzetben lévő Rigoninak…

A második félidő is Roma-helyzetekkel indult, mégis a Chievo szépített. Az 52. percben Rigoni passzolt Birsához, aki megtalálta a helyet, és hatalmas gólt lőtt a jobb felsőbe. 2–1

A 83. percben aztán jött a hideg zuhany a hazaiaknak: bal oldali beadást követően szerencsétlenkedett a kapu előtt a római védelem, Stepinski elé pattant a labda, aki köszönte a lehetőséget, most nem hibázott, és egyenlített. 2–2

Dzeko a 90. percben győztes gólt szerezhetett volna, ám egy szabadrúgás után a kapu fölé fejelt, maradt a döntetlen. A Roma négy forduló után öt ponttal áll.